Open Procurement Albania

Blerje gaz i lëngshëm për gatim

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Fier
Institucioni Prokurues Qendra Ekonomike e Arsimit Bashkia Fier
Objekti i Tenderit Blerje gaz i lëngshëm për gatim
Nr. Reference REF-96102-02-22-2024
Vlera / Fondi Limit 1 087 832,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 23-02-2024
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 05-03-2024
Data e mbajtjes se tenderit 05-03-2024
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. “TR-7” SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “TR - 7” SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 067 510,00
  Data e shpalljes se fituesit 13-03-2024
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 1281012
  Data e lidhjes se kontrates 20-03-2024
  Kohezgjatja e kontrates 12 (dymbedhjete) muaj nga nënshkrimi i marreveshjes kuader.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 16 datë 25 Mars 2024
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Formular i Njoftimit te Fituesit Paraprak

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data