Open Procurement Albania

Loti 1 : “ Mbikėqyrja punimesh pėr rikonstruksionin e rrugės Gryke Manati – Kolsh dhe ndertim i rruges se varrezave”.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Kukės
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Mbikėqyrje punimesh i ndarė nė pesė lote:
Loti 1 : “Mbikėqyrje punimesh pėr rikonstruksionin e rrugės Gryke Manati – Kolsh dhe ndėrtim i rrugės sė varrezave”.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 385,629
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 09-10-2015
Sektori Mbikėqyrje Punimesh
Nr. i Operatorėve Konkurues 9
Operatorė Konkurues NOVATECH STUDIO SHPK
TOWER SHPK SHPK
ZENIT SHPK
ALB SUPERVIZION - D.S. SHPK
TAULANT SHPK SHPK
VLER-INVEST SHPK
TRANSPORT HIGHWAY CONSULTING SHPK & Erald - G SHPK
STUDIO ARCHIMED SHPK & Klodioda SHPK
M.A.K STUDIO SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TAULANT SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 330,785
  Data e shpalljes sė fituesit 06-11-2015
  Data e lidhjes sė kontratės 10-11-2015
  Vlera e Kontratės me TVSH 396,942
  Kohėzgjatja e Kontratės 5 muaj
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm me arsyet pėrkatėse:

  1. Novatech Studio SHPK pėr arsye se:
  a. Mungon vėrtetimi pėr shlyerjen e detyrimeve ndaj OSHEE pėr muajin Gusht 2015 (detyrim ky i maturuar nė datėn 9 Tetor 2015, dita e tenderit).

  2. Tower SHPK pėr arsye se:
  a. Shoqėria Tower SHPK nuk plotėson piken 1.3.2 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim pasi dy prej inxhiniereve tė kompanisė nuk janė tė regjistruar nė muajin mars.

  3. Zenit 06 SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson kėrkesėn pėr kualifikim lidhur me stafin e nevojshėm.

  4. Alb Supervizion – D.S. SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson kėrkesėn pėr pikat e nevojshme tė liēensės sė shoqėrisė, pasi nuk disponon pikėn N.P – 5. Punime nėntokėsore, ura e vepra arti.
  b. Nuk plotėson kėrkesėn pėr kualifikim lidhur me stafin e nevojshėm.
  c. Oferta e paraqitur ėshtė mė e ulėt se vlera minimale e lejuar e pėrcaktuar nė nenin 7 tė Vendimit tė Kėshillit tė Ministrave Nr. 704, datė 29.10.2014 Pėr miratimin e manualit tė tarifave pėr shėrbime nė planifikim territori, projektim, mbikėqyrje dhe kolaudim .

  5. Vler Invest SHPK dhe Infratech SHPK pėr arsye se:
  a. Shoqėria Vler Invest SHPK nuk plotėson kėrkesėn e pėrgjithshme pėr kualifikim lidhur me pagesėn e tatimeve dhe sigurimeve shoqėrore, pasi nuk ka paraqitur vėrtetimin e kėrkuar lėshuar nga administrata tatimore.
  b. Shoqėria Vler Invest SHPK nuk plotėson kėrkesėn pėr kualifikim lidhur me stafin e nevojshėm.
  c. Shoqėria Vler Invest SHPK nuk plotėson kėrkesėn pėr realizimin e shėrbimeve tė ngjashme, pasi pėr kontratat e paraqitura nuk ka paraqitur faturat tatimore nė pėrputhje me kėrkesėn.
  d. Shoqėria Infratech SHPK nuk plotėson kėrkesėn pėr realizimin e shėrbimeve tė ngjashme, pasi pėr kontratat e paraqitura nuk ka paraqitur faturat tatimore nė pėrputhje me kėrkesėn.

  6. Transport Highway Consulting SHPK dhe Erald - G SHPK pėr arsye se:
  a. Bashkimi i pėrkohshėm i shoqėrive ėshtė krijuar bazuar nė Kontratėn e Bashkėpunimit nr. 9181 Rep dhe 1913 Kol, tė datės 08.10.2015, sipas se ēiles shoqėria Transport Highway Consulting SHPK do tė kryeje 60% tė shėrbimeve, ndėrsa shoqėria Erald G SHPK do tė kryeje 40 % tė shėrbimeve. Nė kontrate nuk janė parashikuar shėrbimet konkrete qe do tė kryeje secila shoqėri .
  b. Shoqėria Transport Highway Consulting SHPK nuk disponon piken e liēenses N.S – 18 Punime topogjeodezike. Nė ketė mėnyre ajo nuk mund tė kryeje punime mbikėqyrje pėr kėtė pikė.
  c. Shoqėria Transport Highway Consulting SHPK nuk plotėson kėrkesėn pėr kualifikim lidhur me stafin e nevojshėm.
  d. Shoqėria Erald - G SHPK Nuk plotėson kėrkesėn e veēantė tė kualifikimit lidhur me aktivitetin e qėndrueshėm nė tre vitet e fundit, pasi nuk ka paraqitur bilancet nė pėrputhje me kėrkesėn.
  e. Shoqėria Erald - G SHPK nuk plotėson kėrkesėn e veēante tė kualifikimit lidhur me xhiron e realizuar nė tre vitet e fundit, pasi nuk ka paraqitur vėrtetim tė lėshuar nga dega e Tatim Taksave ku ushtron aktivitetin Operatori Ekonomik mbi xhiron vjetore tė shoqėrisė pėr tre vitet e fundit.

  7. Studio Archimed SHPK dhe Klodioda SHPK pėr arsye se:
  a. Bashkimi i pėrkohshėm i shoqėrive ėshtė krijuar bazuar nė Kontratėn e Bashkėpunimit nr. 1093 Rep dhe 192 Kol, tė datės 08.10.2015, sipas se cilės shoqėria Studio Archimed SHPK do tė kryejė 60% tė shėrbimeve, ndėrsa shoqėria Klodioda SHPK do tė kryeje 40 % tė shėrbimeve. Nė kontrate nuk janė parashikuar shėrbimet konkrete qe do tė kryejė secila shoqėri.
  b. Shoqėria Studio Archimed SHPK nuk disponon pikat e liēensės N.P. – 5 Punime nėntokėsore, ura e vepra arti dhe N.S – 18. Punime topogjeodezike .
  c. Shoqėria Studio Archimed SHPK nuk plotėson kėrkesėn pėr kualifikim lidhur me stafin e nevojshėm .
  d. Shoqėria Klodioda SHPK nuk plotėson piken 2.1.d tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim pasi mungon vėrtetimi pėr shlyerjen e detyrimeve ndaj OSHEE pėr muajin Gusht 2015 (detyrim ky i maturuar nė datėn 9 Tetor 2015, dita e tenderit).

  8. M.A.K. Studio SHPK pėr arsye se nuk ka paraqitur ofertė.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr TAULANT SHPK
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.37 - Dt.21-09-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.45 - Dt.16-11-2015
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.45 - Dt.16-11-2015

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data