Open Procurement Albania

Rikonstruksioni i shkolles se mesme te bashkuar “Caush Senja”, Tunje.

Qarkun Elbasan
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga: Qeveria Shqiptare
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit Projekte me financim tė Qeverisė Shqiptare
Pėrshkrim i Projektit Buxheti: 23.7 miliardė Lekė
Kohėzgjatja: 2014-2019
Financues: Qeveria Shqiptare
Shtrirja gjeografike: Nė 12 Qarqet e Shqipėrisė, 35 bashki
Pėrfitues: 2 milionė banorė
Objektivi: Pėrmirėsimi i kushteve tė jetesės tė banorėve nė tė gjithė vendin, rritja e aksesit nė shėbimet bazė, promovimi i turizmit dhe nxitja e sektorit bujqėsor, pėrmes financimit tė projekteve tė mėdha me ndikim rajonal. Investimet janė nė perputhje tė plotė me vizionin e Qeverisė Shqiptare pėr transformimin urban tė qendrave tė qyteteve, infrastrukturės rrugore dhe furnizimit me ujė.

• Infrastrukturė rrugore dhe urbane;
• Furnizim me ujė tė pijshėm;
• Mjedis;
• Rikonstruksion i shkollave;
• Projekte studimore, hapėsinore, tė trashėgimisė kulturore, etj;
• Hartim i projekteve teknike tė gatshme pėr financim pėr Njėsitė e Qeverisjes Vendore;
Objekti i Tenderit Rikonstruksioni i shkollės sė mesme tė bashkuar “Caush Senja”, Tunjė.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 5,411,801
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 16-11-2015
Sektori Infrastrukturė Objekte Arsimore
Nr. i Operatorėve Konkurues 17
Operatorė Konkurues I.C.C GROUP SHPK
LIQENI VII SHPK
PERPARIMI/G SHPK
SHQIPONJA-M SHPK
EGLAND SHPK
AURORA KONSTRUSION SHPK
HASTOĒI SHPK
2 N SHPK
SIRETA 2F SHPK
INA SHPK
FLED SHPK
BAHAS SHPK
SHENDELLI SHPK
METEO SHPK
KUPA SHPK
GLAVENICA SHPK
VELLEZERIT HYSA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • I.C.C GROUP
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3,784,654
  Data e shpalljes sė fituesit 22-12-2015
  Data e lidhjes sė kontratės 23-12-2015
  Vlera e Kontratės me TVSH 4,541,584
  Kohėzgjatja e Kontratės 2 muaj
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ne datė 12-11-2015 ka paraqitur ankesė shoqėria Avduli , ka marre pėrgjigje nė datė 13-12-2015.
  Ne datė 07-11-2015 ka paraqitur ankesė shoqėria Pėrparimi G, ka marrė pėrgjigje nė datė 11-12-2015.
  Nuk ka pasur ankim nė KPP.
  Janė s’kualifikuar:
  1. Liqeni VII SHPK:
  a) Nuk plotėson kushtin e disponimit tė vlerave tė mjaftueshme monetare pėr tė realizuar objektin e tenderit.
  b) Nuk plotėson kushtin pėr stafin drejtues pasi nuk ka njė inxhinier hidroteknik.

  2. Pėrparimi/G & Beladi SHPK:
  a) Bashkimi i shoqėrive nuk ėshtė bere ne pėrputhje me nenin 74, pika 2, tė VKM nr. 914, date 29.12.2014 . Ne marrėveshjen e lidhur para noterit ėshtė pėrcaktuar vetėm pėrqindja e pjesėmarrjes pėr secilėn shoqėri dhe nuk janė pėrcaktuar elementet konkrete tė punės qe do tė kryeje secili nga anėtaret e bashkimit.
  b) Operatori Pėrparimi/G nuk plotėson kėrkesėn pėr numrin mesatar tė punonjėsve pėr periudhėn janar-shtator 2015
  c) Operatori Pėrparimi/G nuk plotėson kėrkesėn pėr kualifikimet e nevojshme tė stafit drejtues pasi nuk ka paraqitur dokumentacion se ka nė stafin e vet inxhinier elektrik dhe inxhinier hidroteknik.

  3. Shqiponja –M SHPK:
  a. Nuk plotėson kualifikimet e nevojshme tė stafit drejtues. ( Stafi i kėsaj kompanie ėshtė i angazhuar me dy kontrata tė lidhura me FSHZH).

  4. Egland SHPK:
  a. Nuk ka shlyer tė gjitha detyrimet e maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave qė ky operator ka .
  b. Nuk ka paraqitur deklaratėn ku kėrkohet se punėtoret nuk janė tė angazhuar nė punė tė tjera.
  c. Nuk plotėson kualifikimet e nevojshme tė stafit drejtues.

  5. 2 N SHPK:
  a. Nuk ka paraqitur ekstraktin e regjistrit tregtar.
  b. Nuk ka paraqitur vėrtetim nga banka qe disponon vlera tė mjaftueshme monetare pėr tė realizuar objektin e tenderit pa marre paradhėnie.
  c. Nuk ka paraqitur dokumentacion pėr stafin teknik tė shoqėrisė.
  d. Nuk disponon piken e kėrkuar tė liēenses NS -14.

  6. Ina SHPK :
  a. Nuk plotėson kėrkesėn pėr kualifikimet e nevojshme tė stafit drejtues.

  7. FleD SHPK:
  a. Nuk plotėson kėrkesėn pėr realizimin e punėve tė ngjashme pasi pėr objektin e deklaruar “Shkolla Frashėr” nuk ka paraqitur faturat tatimore.
  b. Nuk plotėson kėrkesėn pėr kualifikimet e nevojshme tė stafit drejtues pasi pėr inxhinieret nuk ka paraqitur librezat e punės.

  8. Bahas SHPK:
  a. Nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion pėr realizimin e punėve tė ngjashme.
  b. Nuk plotėson kėrkesėn pėr kualifikimet e nevojshme tė stafit drejtues.

  9. Shendelli SHPK:
  a. Nuk ka paraqitur vėrtetim nga banka qė disponon vlera tė mjaftueshme monetare pėr tė realizuar objektin e tenderit pa marrė paradhėnie.

  10. Meteo SHPK:
  a. Nuk ka nė sistemin elektronik tė prokurimit asnjė dokument tė kėsaj shoqėrie.

  11. Kupa SHPK:
  a. Nuk ka paraqitur dokumentacion pėr shlyerjen e taksave vendore ne Sukth- Hamallaj-Durrės, Tirane dhe Qerret-Kavajė, vende ku ushtron aktivitetin sipas QKR.

  12. Glavenica & Vllaznia SHPK:
  a. Nuk ka paraqitur asnjė dokument pėr shoqėrinė Vllaznia e cila ka marrė pėrsipėr tė kryejė 30 % tė volumit tė punimeve.

  13. Vėllezėrit Hysa SHPK:
  a. Nuk kanė paraqitur vetėdeklarim lidhur me gjendjen gjyqėsore.
  b. Nuk ka paraqitur dokumentacion pėr shlyerjen e taksave dhe tarifave vendore ku operatori ushtron aktivitet.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr I.C.C GROUP
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.44 - Dt.09-11-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.51 - Dt.28-12-2015
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.52 - Dt.31-12-2015

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data