Open Procurement Albania

Mbikqyrje punimesh pėr “Rehabilitimi i rrugės Transballkanike Fazat 1 dhe 2” dhe “Ndertimi i rruges Dhimiter Konomi Vlore”.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Vlorė
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Mbikėqyrje punimesh pėr “Rehabilitimi i rrugės Transballkanike Fazat 1 dhe 2” dhe “Ndėrtimi i rrugės Dhimiter Konomi Vlorė”.

Oferta fituese pėr “Rehabilitimi i rrugės Transballkanike Fazat 1 dhe 2” ėshtė 685,781 leke pa TVSH dhe pėr “Ndėrtimi i rrugės Dhimiter Konomi Vlorė” ėshtė 1,792,423 leke pa TVSH.
Burimi i Financimit - Buxheti i Shtetit.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 2,765,030
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 01-02-2016
Sektori Mbikėqyrje Punimesh
Nr. i Operatorėve Konkurues 8
Operatorė Konkurues Derbi E SHPK & Infrakonsult SHPK A&E Engineering Palma Costrucion Geosat Group SHPK & ASH Engineering Tower SHPK & Sphaera Transport Highway Consulting SHPK & Erald-G SHPK & C.E.C Group SHPK & Ecuala SHPK He & Sk 11 Taulant
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TAULANT SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2,478,204
  Data e shpalljes sė fituesit 17-02-2016
  Data e lidhjes sė kontratės 07-03-2016
  Vlera e Kontratės me TVSH 2,973,844
  Kohėzgjatja e Kontratės “Rehabilitimi i rrugės Transballkanike Fazat 1 dhe 2” - 190 dite .
  “Mbikqyrje punimesh pėr “Ndertimi i rruges Dhimiter Konomi Vlore”” - 14 muaj .
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm me arsyet pėrkatėse:

  1. Bashkimi i pėrkohshėm i shoqėrive “Derbi E” SHPK (85%) dhe “Infrakonsult” SHPK (15%) pėr arsye se:
  a. Shoqėrisė “Derbi E” SHPK i mungon vėrtetimi pėr shlyerjen e detyrimeve ndaj OSHEE pėr muajin Dhjetor 2015 (detyrim ky i maturuar ne datėn 01 Shkurt 2016, dita e tenderit).
  b. Shoqėrisė “Infrakonsult” SHPK i mungon vėrtetimi pėr shlyerjen e detyrimeve ndaj OSHEE pėr muajin Dhjetor 2015 (detyrim ky i maturuar nė datėn 01 Shkurt 2016, dita e tenderit).
  c. Oferta e paraqitur ėshtė me e ulet se vlera minimale e lejuar e pėrcaktuar nė nenin 7 te Vendimit te Kėshillit te Ministrave Nr. 704, datė 29.10.2014 “Pėr miratimin e manualit tė tarifave pėr shėrbime nė planifikim territori, projektim, mbikėqyrje dhe kolaudim”.

  2. Shoqėria “A&E Engineering” SHPK pėr arsye se:
  a. Mungon vėrtetimi pėr shlyerjen e detyrimeve ndaj OSHEE pėr muajin Dhjetor 2015 (detyrim ky i maturuar ne datėn 01 Shkurt 2016, dita e tenderit).
  b. Oferta e paraqitur ėshtė mė e ulėt se vlera minimale e lejuar e pėrcaktuar nė nenin 7 te Vendimit tė Kėshillit te Ministrave Nr. 704, datė 29.10.2014 “Pėr miratimin e manualit tė tarifave pėr shėrbime nė planifikim territori, projektim, mbikėqyrje dhe kolaudim”.

  3. Shoqėria “Palma Costrucion” SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson piken 2.3.4 te Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim “Operatori Ekonomik duhet te ketė jo mė pak se 8 (tetė) punonjės tė siguruar pėr ēdo muaj pėr periudhėn mars 2015 – dhjetor 2015.
  b. Oferta e paraqitur ėshtė mė e ulėt se vlera minimale e lejuar e pėrcaktuar nė nenin 7 tė Vendimit tė Kėshillit te Ministrave Nr. 704, datė 29.10.2014 “Pėr miratimin e manualit tė tarifave pėr shėrbime nė planifikim territori, projektim, mbikėqyrje dhe kolaudim”.

  4. Bashkimi i pėrkohshėm i shoqėrive “Geosat Group” SHPK (60%) dhe “ASH Engineering” SHPK (40%) pėr arsye se:
  a. Shoqėria “Geosat Group” SHPK nuk plotėson piken 2.2.4 tė Kėrkesave te Veēanta pėr Kualifikim “Operatori Ekonomik duhet tė paraqesė njė dokument qė vėrteton se ka plotėsuar tė gjitha detyrimet e taksave dhe tarifave vendore, lėshuar nga Administrata e Qeverisjes Vendore ku operatori ushtron aktivitet” pasi nuk ka paraqitur vėrtetimin e kėrkuar.
  b. Shoqėria “Geosat Group” SHPK nuk plotėson pikėn 2.3.2 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim pasi u mungon liēensa disa inxhiniereve
  c. Shoqėria “ASH Engineering” SHPK nuk plotėson pikėn 2.3.5 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me realizimin e shėrbimeve tė ngjashme pasi ka paraqitur disa kontrata mbikėqyrje dhe kolaudimi
  d. Oferta e paraqitur ėshtė me e ulet se vlera minimale e lejuar e pėrcaktuar ne nenin 7 te Vendimit te Kėshillit tė Ministrave Nr. 704, datė 29.10.2014 “Pėr miratimin e manualit tė tarifave pėr shėrbime nė planifikim territori, projektim, mbikėqyrje dhe kolaudim”.

  5. Bashkimi i pėrkohshėm i shoqėrive “Toėer” SHPK (51%) dhe “Sphaera” SHPK (49%) pėr arsye se:
  a. Nė marrėveshjen e bashkėpunimit nuk janė pėrcaktuar punėt konkrete qė do tė kryejė secila shoqėri
  b. Shoqėria “Toėer” SHPK nuk plotėson pikėn 2.3.2 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim mungon arkitekti, ing. mjedisit dhe topografi. Duke qenė se nė marrėveshje nuk janė ndarė punėt ishte e domosdoshme qė ky kriter pėr kualifikim tė plotėsohej nga secila prej kompanive.

  6. Bashkimi i pėrkohshėm i shoqėrive “Transport Highėay Consulting” SHPK (42%), “Erald-G” SHPK(33%), “C.E.C Group” SHPK (17%), dhe “Ecuala” SHPK (8%) pėr arsye se:
  a. Shoqėria ”Ecuala” SHPK nuk plotėson pikėn 2.1 d tė Kėrkesave te Veēanta pėr Kualifikim pasi mungon vėrtetimi pėr shlyerjen e detyrimeve ndaj OSHEE pėr muajin Dhjetor 2015 (detyrim ky i maturuar nė datėn 01 Shkurt 2016, dita e tenderit).

  7. Shoqėria “He & Sk 11” SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk ka paraqitur ofertė.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr TAULANT SHPK
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.03 - Dt.25-01-2016
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.07 - Dt.22-02-2016
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.10 - Dt.15-03-2016

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data