Open Procurement Albania

Sistemim-asfaltim i rruges se unazes “poliklinike-7 pallatet” Vlore”.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Vlorė
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Sistemim-asfaltim i rrugės se unazės “Poliklinikė-7 pallatet” Vlorė”.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 485,833,310
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 29-04-2016
Sektori Infrastrukturė Urbane
Nr. i Operatorėve Konkurues 12
Operatorė Konkurues BESTA SHPK
CURRI SHPK & Be – Is
ALBA KONSTRUKSION SHPK
ALB TIEFBAU SHPK
SALILLARI SHPK
ARIFAJ SHPK
G.P.G. COMPANY SHPK
R & T SHPK
RIVIERA SHPK
ALKO-IMPEX General Construcion SHPK
AGBES CONSTRUKSION SHPK
SULOVA NDERTIM PRODHIM MUSTA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • CURRI SHPK
 • 85%
 • Be-Is SHPK
 • 15%
  Oferta fituese Lekė pa TVSH 346,777,116
  Data e shpalljes sė fituesit 06-06-2016
  Data e lidhjes sė kontratės 10-06-2016
  Vlera e Kontratės me TVSH 416,132,539
  Kohėzgjatja e Kontratės 12 muaj
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Pėr vlerėsimin, nė datėn 24.05.2016 paraqiti ankim shoqėria “Salillari” SHPK. Ankesės ju kthye pėrgjigje nė datėn 26.05.2016 duke e refuzuar atė.
  Nuk ka pasur ankim nė KPP.

  Janė skualifikuar

  1. Bashkimin i pėrkohshėm i shoqėrive “Nika” SHPK (30,3%) dhe “Elkri” SHPK (69,7%) pėr arsye se: a. Shoqėria “Elkri” SHPK nuk ka paraqitur deklaratėn mbi disponueshmėrinė e mjeteve sipas Shtojcės 9.
  b. Shoqėria “Elkri” SHPK nuk plotėson kėrkesėn pėr realizimin e punėve tė ngjashme.
  c. Shoqėria “Elkri” SHPK nuk plotėson piken 2.4.3 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim “Operatori Ekonomik duhet tė vėrtetoje se disponon kualifikimet e duhura tė stafit drejtues pėrkatės pėr kryerjen e tė gjitha punimeve nė ketė objekt.
  d. Shoqėria “Elkri” SHPK nuk ka paraqitur deklarate me shkrim se inxhinieret e kėrkuar nė piken 2.4.3 pėr kualifikim janė tė pa angazhuar nė kontrata tė tjera.
  e. Shoqėria “Elkri” SHPK nuk ka paraqitur deklarate me shkrim pėr makineritė e kėrkuara nė piken 2.4.3 pėr kualifikim nuk janė tė angazhuar nė kontrata tė tjera.
  f. Shoqėria “Elkri” SHPK nuk plotėson piken 2.4.6 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim ”Operatori ekonomik duhet tė disponoje mjetet dhe pajisjet e nevojshme teknike pėr realizimin e kontratės. .

  2. Bashkimin e pėrkohshėm tė shoqėrive “Company Riviera 2008” SHPK (89,5%) dhe “Kevin Construksion” SHPK (10,5%) pėr arsye se:
  a. Shoqėria “Company Riviera 2008” SHPK nuk plotėson kėrkesėn pėr realizimin e punėve tė ngjashme.
  b. Shoqėria “Company Riviera 2008” SHPK nuk ka paraqitur lejen mjedisore lėshuar nga QKL lidhur me disponimin e mjeteve dhe pajisjeve teknike pasi pėr fabrikėn e asfaltobetonit qė ka deklaruar nė tender .
  c. Shoqėria “Kevin Konstruksion” SHPK nuk ka paraqitur deklaratėn mbi disponueshmėrinė e mjeteve sipas Shtojcės 9.
  d. Shoqėria “Kevin Construksion” SHPK nuk plotėson pikėn 2.4.6 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me disponimin e mjeteve dhe pajisjeve teknike .

  3. Shoqėrinė “Shkėlqimi-07” SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson pikėn 2.1 ”e” tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri .
  b. Nuk plotėson pikėn 2.3.1 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim “Operatori Ekonomik duhet tė paraqesė njė dokument qė vėrteton se ka plotėsuar tė gjitha detyrimet e taksave dhe tarifave vendore, lėshuar nga Administrata e Qeverisjes Vendore ku operatori ushtron aktivitet.
  c. Nuk plotėson pikėn 2.4.3 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim “Operatori Ekonomik duhet tė vėrtetoje se disponon kualifikimet e duhura tė stafit drejtues pėrkatės pėr kryerjen e tė gjitha punimeve nė ketė objekt.

  4. Bashkimin e pėrkohshėm tė shoqėrive “Caushi” SHPK (88%) dhe “Sinder AB” SHPK (12%) pėr arsye se:
  a. Shoqėria “Caushi” SHPK nuk plotėson pikėn 2.4.3 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim “Operatori Ekonomik duhet tė vėrtetoje se disponon kualifikimet e duhura tė stafit drejtues pėrkatės pėr kryerjen e tė gjitha punimeve nė ketė objekt.
  b. Shoqėria ”Sinder AB” SHPK nuk ka paraqitur Ekstraktin e Regjistrit Tregtar pėr tė Dhėnat e Subjektit.
  c. Shoqėria ”Sinder AB” SHPK nuk plotėson pikėn 2.4.3 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim “Operatori Ekonomik duhet tė vėrtetoje se disponon kualifikimet e duhura tė stafit drejtues pėrkatės pėr kryerjen e tė gjitha punimeve nė ketė objekt.
  d. Shoqėria ”Sinder AB” SHPK nuk plotėson pikėn 2.4.6 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me disponimin e mjeteve dhe pajisjeve teknike pasi pėr ekskavatorin me goma me numėr shasie 162M22564 nuk ka paraqitur lejen e qarkullimit, siē ėshtė kėrkuar nė kėrkesėn pėr kualifikim. Ky lloj mjeti shėnohet nė regjistrat publike dhe pėr ketė lloj mjeti ėshtė kėrkuar tė paraqiten dokumenti qė vėrteton regjistrimin e mjetit (leje qarkullimi), plus Ēertifikaten e kontrollit teknik, siguracionin e mjetit dhe fotot e mjeteve.

  5. Bashkimin e pėrkohshėm tė shoqėrive “Kalivioti” SHPK (33%) dhe “Jody-Kompany” SHPK (67%) pėr arsye se:
  a. Shoqėria ”Kalivioti” SHPK nuk plotėson pikėn 2.4.3 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim “Operatori Ekonomik duhet tė vėrtetoje se disponon kualifikimet e duhura tė stafit drejtues pėrkatės pėr kryerjen e tė gjitha punimeve nė ketė objekt.
  b. Shoqėria ”Jody-Kompany” SHPK nuk plotėson pikėn 2.3.3 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me gjendjen nė banke, pasi disponon nė banke njė shume prej 4.000.000 leke, ndėrkohe qė sipas pėrqindjes se punėve qė ka mare pėrsipėr duhet tė dispononte 4.824.739 leke.
  c. Shoqėria ”Jody-Kompany” SHPK nuk plotėson kėrkesėn pėr realizimin e punėve tė ngjashme.
  d. Shoqėria ”Jody-Kompany” SHPK nuk plotėson pikėn 2.4.3 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim “Operatori Ekonomik duhet tė vėrtetoje se disponon kualifikimet e duhura tė stafit drejtues pėrkatės pėr kryerjen e tė gjitha punimeve nė ketė objekt.

  6. Bashkimin e pėrkohshėm tė shoqėrive “Mane/S” SHPK (82.2%) dhe “Iliria/D” SHPK (17.8%) pėr arsye se:
  a. Shoqėria ”Mane/S” SHPK nuk plotėson kėrkesėn pėr realizimin e punėve tė ngjashme.
  b. Shoqėria ”Mane/S” SHPK nuk plotėson pikėn 2.4.3 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim “Operatori Ekonomik duhet tė vėrtetoje se disponon kualifikimet e duhura tė stafit drejtues pėrkatės pėr kryerjen e tė gjitha punimeve nė ketė objekt.
  c. Shoqėria ”Mane/S” SHPK nuk plotėson pikėn 2.4.6 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me disponimin e mjeteve dhe pajisjeve teknike pasi pėr ekskavatorin me goma me numėr shasie 233241936ME nuk ka paraqitur lejen e qarkullimit, siē ėshtė kėrkuar nė kėrkesėn pėr kualifikim. Ky lloj mjeti shėnohet nė regjistrat publike dhe pėr ketė lloj mjeti ėshtė kėrkuar tė paraqiten dokumenti qė vėrteton regjistrimin e mjetit (leje qarkullimi), plus Ēertifikaten e kontrollit teknik, siguracionin e mjetit dhe fotot e mjeteve.
  d. Shoqėria ”Iliria/D” SHPK nuk plotėson pikėn 2.4.3 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim “Operatori Ekonomik duhet tė vėrtetoje se disponon kualifikimet e duhura tė stafit drejtues pėrkatės pėr kryerjen e tė gjitha punimeve nė ketė objekt.
  e. Shoqėria ”Iliria/D” SHPK nuk ka paraqitur deklaratėn lidhur me Makineritė tė cilat nuk duhet tė jene tė angazhuara nė kontrata tė tjera.

  7. Shoqėrinė “Alba Konstruksion” SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson pikėn 2.4.3 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim “Operatori Ekonomik duhet tė vėrtetoje se disponon kualifikimet e duhura tė stafit drejtues pėrkatės pėr kryerjen e tė gjitha punimeve nė ketė objekt.

  8. Shoqėrinė “Senka/L” SHPK pėr arsye se nuk ka paraqitur ofertė.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr CURRI SHPK
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr Be-Is SHPK
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.14 - Dt.11-04-2016
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.23 - Dt.13-06-2016
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.24 - Dt.20-06-2016

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data