Open Procurement Albania

Studimi i trafikut dhe transportit nė Bashkitė Sarandė dhe Gjirokastėr, nė kuadėr tė Projektit PZHIUE.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Qarkun Vlorė-Gjirokastėr
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Studimi i trafikut dhe transportit nė Bashkitė Sarandė dhe Gjirokastėr, nė kuadėr tė Projektit PZHIUE.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 3,333,000
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 14-07-2016
Sektori Studim Projektim
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues ILLYRIAN CONSULTING ENGINEERS
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ILLYRIAN CONSULTING ENGINEERS
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3,100,000
  Data e shpalljes sė fituesit 27-07-2016
  Data e lidhjes sė kontratės 02-08-2016
  Vlera e Kontratės me TVSH 3,720,000
  Kohėzgjatja e Kontratės 30-09-2016
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Nuk ka pasur ankesa.
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr ILLYRIAN CONSULTING ENGINEERS
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.27 - Dt.11-07-2016
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.30 - Dt.01-08-2016
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.32 - Dt.15-08-2016

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data