Open Procurement Albania

Pėrmirėsimi i infrastrukturės rrugore nė funksion tė zhvillimit tė turizmit dhe agroturizmit nė Rajonin 4.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Vlore-Gjirokaster
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Pėrmirėsimi i infrastrukturės rrugore nė funksion tė zhvillimit tė turizmit dhe agroturizmit nė Rajonin 4.

Objekti kontrates pėrfshin kėto projekte;
Rikonstruksioni i rruges Salari - Dukaj ( Loti II & III) ,
Rikonstruksioni i rrugeve te brendshme te kalase Ali Pashe Tepelena, Sheshit Selam Musai, dhe hapesirave perreth kalase , Rikonstruksion I Rruges Borsh - Kala e Borshit ,
Rehabilitim i unazes Ekonomike te bashkise Konispol, Loti I II (Shkalle - Vrine) .
Nr. Reference REF-33634-08-15-2019
Kodi CPV
45210000-2 - Punime ndėrtimi,
Vlera / Fondi Limit 618,371,666
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 16-08-2019
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 16-08-2019
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 16-09-2019
Sektori Turizėm
Nr. i Operatorėve Konkurues 11
Operatorė Konkurues Ed Construksion sh.p.k & GPG Company sh.p.k, , & Shendelli sh.p.k, & Edil Al-IT
2T sh.p.k, & BE-IS sh.p.k, & Ergi sh.p.k & Vėllezėrit Hysa sh.p.k
Eral Konstruksion sh.p.k. & 4-AM sh.p.k.
Company Riviera 2008 sh.p.k & Pepa Group sh.p.k. & Junik sh.p.k
Curri sh.p.k & Alba Construksion sh.p.k
Shansi Invest sh.p.k & Everest sh.p.k & Jody Company sh.p.k , K.A.E.XH. sh.p.k
Alb Building sh.p.k., & Ad-Star
Alko Impex General Contrucion sh.p.k & Vega sh.p.k & Arkon Studio sh.p.k & Sireta 2F sh.p.k
Gjikuria sh.p.k.
Salillari sh.p.k.
Fusha sh.p.k.
Operator Ekonomik Kontraktues
 • 2 T SHPK
 • ERGI SHPK
 • VELLEZERIT HYSA
 • Be-Is SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 421,287,294
  Data e shpalljes sė fituesit 11-10-2019
  Data e lidhjes sė kontratės 22-10-2019
  Vlera e Kontratės me TVSH 505,544,752
  Kohėzgjatja e Kontratės 12 muaj
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skaulifikuar:

  1. Ed Construksion sh.p.k & GPG Company sh.p.k, , & Shendelli sh.p.k, & Edil Al-IT:
  Nuk ploteson kriterin e pergjithshem per kualifikim mbi dorezimin e Marrėveshjes se noterizuar sipas sė cilės bashkimi i operatorėve ekonomikė ėshtė krijuar zyrtarisht.
  Operatori ekonomik nė bashkim, Edil Al-It sh.p.k, nuk plotėson kriterin e vecante nė pikėn 2.3.1, mbi pėrvojėn e suksesshme nė realizimin e punėve tė ngjashme, kjo pasi kontrata e paraqitur Rikonstruksioni i ndėrtesave nė HEC Koman dhe rehabilitimi i ambjenteve tė brendshme tė zyrave ekzituese tek ndertesa e centralit , nuk mund tė konsiderohet si punim i ngjashėm.

  2. Eral Konstruksion sh.p.k. & 4-AM sh.p.k. : Operatori ekonomik lider ne bashkim, 4-AM nuk plotėson kriterin e vecante nė pikėn 2.3.1, mbi pėrvojėn e suksesshme nė realizimin e punėve tė ngjashme , pasi nuk ka paraqitur punime te ngjashme ne vleren e kerkuar.

  3. Company Riviera 2008 sh.p.k & Pepa Group , sh.p.k. & Junik sh.p.k:
  Operatori ekonomik ne bashkim, Junik sh.p.k kriterin e vecante nė pikėn 2.3.1, mbi pėrvojėn e suksesshme nė realizimin e punėve tė ngjashme , pasi nuk ka paraqitur asnje punim te ngjashme.

  4. Shansi Invest sh.p.k & Everest sh.p.k & Jody Company sh.p.k , K.A.E.XH. sh.p.k :
  Operatori ekonomik ne bashkim Everest , nuk plotėson kriterin e vecante nė pikėn 2.3.1, mbi pėrvojėn e suksesshme nė realizimin e punėve tė ngjashme, pasi nuk ka paraqitur punime te ngjashme ne vleren e kerkuar. Kontratat e tjera te paraqitura jane me punime ne linja elektrike, kabina elektrike, te cilat nuk mund te merren ne konsiderate si kontrata te ngjashme.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr 2 T SHPK
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr ERGI SHPK
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr VELLEZERIT HYSA
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr Be-Is SHPK
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.33 - Dt.19-08-2019
  Specifikime Teknike
  Dokumente Standarde Tenderi (DST) Draft Kontrata
  Preventiv
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.44 - Dt.04-11-2019
  Raport i Projektit

  SPECIFIKIME TEKNIKE - Rehabilitim Unaza Ekonomike Konispol "(SHKALLE ? VRINE)”

  RAPORT TEKNIK - Rehabilitim Unaza Ekonomike Konispol

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data