Open Procurement Albania

Gjelbėrimi i shėtitores se vijės bregdetare tė Vlorės.

Qarkun Vlorė
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga: Granti i Delegacionit tė BE-sė (IPA 2013)/ Qeveria Shqiptare IPA 2013 WESTERN BALKANS/ Albanian Government
Vlera e Kredisė sipas Monedhės  15 milionė Euro
Titulli i Projektit Vija bregdetare e qytetit tė Vlorės – Lungomare (2015-2017)
Pėrshkrim i Projektit Buxheti: 15 milionė Euro
Kohėzgjatja: Punimet kanė filluar nė Qershor 2015 dhe pėrfunduan nė Qershor 2017.
Financues: Projekti me vlerė rreth 15 milionė Euro ėshtė bashkėfinancuar nga IPA 2013, nė vlerėn 12 milionė Euro dhe nga Qeveria Shqiptare nė vlerėn rreth 5.2 milionė Euro.
Pėrfitues: Bashkia Vlorė
Objektivi: Projekti konsistoi nė rehabilitimin dhe rivitalizimin e hapėsirės urbane brenda Vijės Bregdetare tė qytetit tė Vlorės.
Objekti i Tenderit Gjelbėrimi i shėtitores se vijės bregdetare tė Vlorės.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 86,520,776
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 04-02-2015
Sektori Infrastrukturė Mjedisore Gjelbėrim
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues Garden Line SHPK
Altin Kuqo SHPK
Elira SHPK
Eurotek - Alb SHPK
Semani SHPK
Otto Erre SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GARDEN LINE
 • 100%
  Oferta fituese Lekė pa TVSH 86,520,776
  Data e shpalljes sė fituesit 02-03-2015
  Data e lidhjes sė kontratės 09-03-2015
  Vlera e Kontratės me TVSH 103,824,931
  Kohėzgjatja e Kontratės 12 muaj
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Altin Kuqo,
  Nuk ka sjellė asnjė dokumentacion.
  2. Elira sh.p.k.
  Nuk ka sjellė asnjė dokumentacion.
  3. Eurotek – Alb sh.p.k,
  Nuk ka sjellė asnjė dokumentacion.
  4. Semani
  Nuk ka sjellė asnjė dokumentacion.
  5. Otto Erre
  Nuk ka sjellė asnjė dokumentacion .
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.01 - Dt.12-01-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.09 - Dt.09-03-2015
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.10 - Dt.16-03-2015

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data