Open Procurement Albania

Shėrbime projektime dhe mbikėqyrje punimesh pėr projekte tė financuara nga Fondi i Zhvillimit tė Rajoneve (FZHR).

Qarkun 12 Qarqet
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Shėrbime projektime dhe mbikėqyrje punimesh pėr projekte tė financuara nga Fondi i Zhvillimit tė Rajoneve (FZHR).
Burimi i financimit: Buxheti i shtetit.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 20,833,333
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Shėrbim konsulence
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 09-03-2015
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 20-03-2015
Sektori Mbikėqyrje Punimesh
Nr. i Operatorėve Konkurues 8
Operatorė Konkurues Atelier 4 SHPK
Klodioda SHPK
Project & SDC & Hazbiu Project
Gjeokonsult sh.p.k
CEC GROUP & Erald SHPK
Ave Consulting & D&C Partners SHPK
Ersi-M & Iliria SHPK
Geosat Group & ASH Engineering & Alfred Haloci
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ERALD-G SHPK
 • C.E.C GROUP
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 16,400,000
  Data e shpalljes sė fituesit 10-06-2015
  Data e lidhjes sė kontratės
  Vlera e Kontratės me TVSH
  Kohėzgjatja e Kontratės 12 muaj
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Nė datėn 19.05.2015 operatori ekonomik ankimues InfraTransportProject SHPK si pėrfaqėsues i bashkimit tė operatorėve ekonomikė InfraTransportProject dhe SDC & Hazbiu Project ka paraqitur ankesė pranė autoritetit kontraktor.
  Nė datėn 22.05.2015 autoriteti kontraktor i ka kthyer pėrgjigje ankimuesit, duke e refuzuar ankesėn.
  Nė datėn 27.05.2015 InfraTransportProject SHPK ka paraqitur ankesė pranė Komisionit t? Prokurimit Publik, duke parashtruar tė njėjtat pretendime si edhe nė autoritetin kontraktor.
  Komisioni i prokurimit Publik ka kthyer pėrgjigje operatorit ekonomik pėrmes vendimit nr. 362/2015 datė 04-06-2015, duke e refuzuar ankesėn.
  Pėr fazėn e parė – Shprehja e interesit dhe Parakualifikimi (lista e shkurtėr)

  Janė skualifikuar shoqėritė e mėposhtme:

  1. Bashkimi i shoqėrive Ave Consulting & D&C Partners SHPK
  Ky bashkim operatorėsh ekonomik nuk pėrmbush kriterin e xhiros mesatare vjetore
  2. Bashkimi i shoqėrive Ersi-M & Iliria SHPK
  nuk kualifikohet Ky bashkim operatorėsh ekonomik nuk pėrmbush kriterin e xhiros mesatare vjetore, tė gjendjes financiare si dhe tė punimeve tė ngjashme.
  3. Bashkimi i shoqėrive Geosat Group & ASH Engineering & Alfred Haloci
  Ky bashkim operatorėsh ekonomik nuk pėrmbush kriterin financiar.

  pėr fazėn e dytė – Paraqitja e propozimeve

  Janė skualifikuar shoqėritė e mėposhtme:

  1. Shoqėria Gjeokonsult SHPK
  Nuk paraqitėn asnjė dokumentacion.
  2. Shoqėria Klodioda SHPK
  Nuk paraqitėn asnjė dokumentacion.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr ERALD-G SHPK
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr C.E.C GROUP
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.10 - Dt.16-03-2015
  Vendim i Komisionit tė Prokurimit Publik (KPP)
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.23 - Dt.15-06-2015
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data