Open Procurement Albania

Ndėrtimi i Rrugėve nė qendėr tė Fshatit Jorgucat.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Gjirokastėr
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Ndėrtimi i Rrugėve nė qendėr tė Fshatit Jorgucat.
Burimi i Financimit: Buxheti i Shtetit.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 47,831,289
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 14-05-2015
Sektori Infrastrukturė Rrugė Rurale
Nr. i Operatorėve Konkurues 16
Operatorė Konkurues Feba SHPK
Derveni 1 SHPK
Beqiri SHPK& Spektri SHPK
Cobial SHPK
Nika SHPK& Kthella SHPK
B 93 SHPK
Sireta 2F SHPK
Eral Konstruksion SHPK
Arti SHPK& Iliria D SHPK
Mane/S SHPK
Bean SHPK& Erges Mat SHPK
Alba Konstruksion SHPK
Neal 86 SHPK& Savrikald SHPK& Flondi SHPK
Shendelli SHPK& Filipi SHPK
Tea-D SHPK& Elkri SHPK
Kronos SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • COBIAL SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 32,299,740
  Data e shpalljes sė fituesit 02-07-2015
  Data e lidhjes sė kontratės 13-07-2015
  Vlera e Kontratės me TVSH 38,759,688
  Kohėzgjatja e Kontratės 6 muaj
  Ankesa Ka patur ankesa.
  Operatori ekonomik Bean SHPK nė datėn 05.06.2015 paraqiti ankesė, duke kundėrshtuar vendimin e skualifikimit nga Autoriteti Kontraktor. Nė datėn 09.06.2015, Komisioni pėr shqyrtimin e ankesės vendosi mos pranimin e ankesės sė paraqitur.
  Bashkimi i operatorėve ekonomikė Beqiri SHPK & Spektri SHPK ka paraqitur ankesė nė datėn 08.06.2015, duke kundėrshtuar vendimin e skualifikimit nga Autoriteti Kontraktor. Nė datėn 10.06.2015, Komisioni pėr shqyrtimin e ankesės vendosi qė Komisioni i Hapjes i Vlerėsimit tė Ofertave tė kryejė rivlerėsimin e ofertės tė paraqitur nga ankimuesi.
  Operatori ekonomik Derveni 1 SHPK nė datėn 08.06.2015 paraqiti ankesė, duke kundėrshtuar vendimin e skualifikimit nga Autoriteti Kontraktor. Nė datėn 11.06.2015, Komisioni pėr shqyrtimin e ankesės vendosi mos pranimin e ankesės sė paraqitur.
  Nuk ka pasur ankim nė KPP.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Operatori ekonomik B 93 SHPK
  a. Nuk nuk ka shlyer detyrimet pėr muajin mars 2015, detyrim ky i maturuar ditėn e hapjes sė ofertave.
  2. Operatori ekonomik Alba Konstruksion SHPK
  Nuk ka paraqitur njė dokument qė vėrteton se ka plotėsuar tė gjitha detyrimet e taksave dhe tarifave vendore, lėshuar nga Administrata e Qeverisjes Vendore ku operatori ushtron aktivitet.
  3. Operatori ekonomik Derveni 1 SHPK
  Nuk ka shlyer detyrimet pėr muajin mars 2015,detyrim ky i maturuar ditėn e hapjes sė ofertave. 4. Bashkimi i operatorėve ekonomikė Bean SHPK & Erges Mat SHPK
  Nuk ka shlyer detyrimet pėr muajin mars 2015,detyrim ky i maturuar ditėn e hapjes sė ofertave.
  5. Bashkimi i operatorėve ekonomikė Shendelli SHPK & Filipi SHPK
  Nuk ka shlyer detyrimet pėr muajin mars 2015,detyrim ky i maturuar ditėn e hapjes sė ofertave.
  6. Operatori ekonomik Feba SHPK
  a) Nuk ka shlyer detyrimet pėr muajin mars 2015,detyrim ky i maturuar ditėn e hapjes sė ofertave.
  b) Nuk plotėson asnjė prej kushteve te vendosura piken 2.4 dhe 2.4.1 Kapaciteti Teknik nė DST ku shprehet se Operatori Ekonomik duhet tė ketė realizuar punė tė ngjashme pėr njė objekt tė vetėm nė njė vlerė jo mė pak se 23.000.000 (tetėdhjete e pese milion) leke pa tvsh dhe qė ėshtė realizuar gjatė tri viteve tė fundit.
  7. Bashkimi i operatorėve ekonomikė Beqiri SHPK & Spektri SHPK
  a. Shoqėria Spektri SHPK, nuk ka paraqitur Vėrtetimin qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri.
  8. Bashkimi i pėrkohshėm i operatorėve ekonomikė Nika SHPK & Kthella SHPK
  a. Operatori Kthella SHPK nuk plotėson kėrkesėn 2.4.7 ne DST ku shprehet se Operatori Ekonomik duhet tė disponojė certifikatėn ISO 9001:2008 mbi Sistemet e menaxhimit tė cilėsisė , lėshuar nga institucionet zyrtare tė akredituar pėr kėtė qėllim. Certifikata kėrkohet tė jetė e vlefshme nė kohėn e zhvillimit tė tenderit dhe kėrkesėn 2.4.8 ku shprehet se Operatori Ekonomik duhet tė disponojė certifikatėn ISO 14001:2004 mbi Sistemet e menaxhimit tė ambientit lėshuar nga institucionet zyrtare tė akredituar pėr kėtė qėllim. Certifikata kėrkohet te jetė e vlefshme nė kohėn e zhvillimit tė tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.16 - Dt.27-04-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.26 - Dt.06-07-2015
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.28 - Dt.20-07-2015

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data