Open Procurement Albania

Sistemimi anėsor i Pėrroit tė Madh, Qendėr Voskop.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Korēė
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Sistemimi anėsor i Pėrroit tė Madh, Qendėr Voskop.
Burimi i Financimit: Buxheti i Shtetit.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 37,812,000
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 28-05-2015
Sektori Tė tjera
Nr. i Operatorėve Konkurues 12
Operatorė Konkurues Infinit SHPK Shqiponja M SHPK & Avdolli SHPK Nika SHPK & Milenium SHPK Bean SHPK & Ergesa Mat SHPK Al-Asfalt SHPK Shendelli SHPK & Filipi SHPK Alb-korca 2002 SHPK Sireta 2F SHPK Beladi SHPK Be-Is SHPK Caushi SHPK & Sinder SHPK Eral Construksion SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • NIKA
 • MILENIUM - SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 25,280,399
  Data e shpalljes sė fituesit 07-07-2015
  Data e lidhjes sė kontratės 28-07-2015
  Vlera e Kontratės me TVSH 30,336,478
  Kohėzgjatja e Kontratės 6 muaj
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm

  1. Al-Asfalt SHPK:
  a. Nuk ka paraqitur kopje tė bilanceve tė tre viteve tė fundit, tė paraqitur pranė autoritetit pėrkatėse, tė konfirmuara me shkrese tė veēante nga ky autoritet si dhe tė shoqėruara nga akt ekspertiza e kryer nga Eksperti kontabėl i autorizuar. Ky operator ka paraqitur bilancin e vitit 2014 tė pa certifikuar nga DRT. :

  2. Bean SHPK & Ergesa Mat SHPK:
  a. Shoqėria Erges Mat SHPK nuk ka shlyer detyrimet pėr muajin mars 2015, detyrim ky i maturuar ditėn e hapjes se ofertave.
  b. Nuk plotėson kushtin qe duhet te ketė realizuar punė tė ngjashme pėr njė objekt tė vetėm nė njė vlerė jo mė pak se 18.000.000 (tetėmbėdhjete milion) lekė pa tvsh dhe qė ėshtė realizuar gjatė tri viteve tė fundit. Ose punė tė ngjashme deri nė njė kufi, ku vlera monetare totale e punėve tė kryera, e marrė sė bashku, gjatė tri viteve tė fundit, ėshtė jo mė pak se 74.000.000 (shtatėdhjetė e katėr milion) lekė pa tvsh.

  3. Infinit SHPK:
  a. Nuk plotėson kushtin qė duhet tė ketė realizuar punė tė ngjashme pėr njė objekt tė vetėm nė njė vlerė jo mė pak se 18.000.000 (tetėmbėdhjetė milion) lekė pa tvsh dhe qė ėshtė realizuar gjatė tri viteve tė fundit. Ose punė tė ngjashme deri nė njė kufi, ku vlera monetare totale e punėve tė kryera, e marrė sė bashku, gjatė tri viteve tė fundit, ėshtė jo mė pak se 74.000.000 (shtatėdhjetė e katėr milion) lekė pa tvsh.
  b. Nuk ka paraqitur kopje tė bilanceve tė tre viteve tė fundit, tė paraqitur pranė autoritetit pėrkatėse, tė konfirmuara me shkresė tė veēantė nga ky autoritet si dhe tė shoqėruara nga akt ekspertiza e kryer nga Eksperti kontabėl i autorizuar. Ky operator ka paraqitur bilancet tė pa certifikuar nga DRT.
  c. Nuk ka paraqitur Vėrtetimin qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri.
  4. Shqiponja M SHPK & Avdolli SHPK
  a. Vėrtetimet e lėshuara e kanė kaluar afatin tre mujor te pėrcaktuar ne DST .
  b. Nuk plotėson kushtin qė duhet tė ketė realizuar punė tė ngjashme pėr njė objekt tė vetėm nė njė vlerė jo mė pak se 18.000.000 (tetėmbėdhjetė milion) lekė pa tvsh dhe qė ėshtė realizuar gjatė tri viteve tė fundit. Ose punė tė ngjashme deri nė njė kufi, ku vlera monetare totale e punėve tė kryera, e marrė sė bashku, gjatė tri viteve tė fundit, ėshtė jo mė pak se 74.000.000 (shtatėdhjetė e katėr milion) lekė pa tvsh.

  5. Eral Konstruksion SHPK:
  a. Nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion.

  6. Caushi SHPK & Sinder AB SHPK:
  a. Nuk plotėson piken 2.4.2 Operatori Ekonomik duhet tė ketė numrin e nevojshėm te punonjėsve pėr zbatimin e kontratės. Numri i punonjėsve pėr periudhėn Tetor 2014 deri Mars 2015 tė jetė mesatarisht jo mė pak se 30 (tridhjetė) punonjės nė muaj. Ne ketė numėr pėrfshihet dhe stafi drejtues.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr NIKA
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr MILENIUM - SHPK
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.18 - Dt.11-05-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.27 - Dt.13-07-2015
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.31 - Dt.10-08-2015

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data