Open Procurement Albania

Rikonstruksion fasadash, ēatish, riveshje tė mureve nė qendėr tė Tamarės.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Shkodėr
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Rikonstruksion fasadash, ēatish, riveshje tė mureve nė qendėr tė Tamarės.
Burimi i Financimit: Buxheti i Shtetit.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 49,572,000
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 28-05-2015
Sektori Tė tjera
Nr. i Operatorėve Konkurues 9
Operatorė Konkurues Nika SHPK
Avduli SHPK
Kevin Construksion SHPK & Simaku SHPK
Shpresa SHPK &Derveni SHPK
Delia SHPK & Kadia SHPK & BMK SHPK
Smo Union SHPK & Blerimi SHPK
Curri SHPK
Junik SHPK
Caushi SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • CURRI SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 46,886,617
  Data e shpalljes sė fituesit 10-08-2015
  Data e lidhjes sė kontratės 28-08-2015
  Vlera e Kontratės me TVSH 56,263,940
  Kohėzgjatja e Kontratės 6 muaj
  Ankesa Ka pasur ankesa.

  • Nė datėn 07.05.2015 ka paraqitur ankesė shoqėria Kevin Konstruksion SHPK nė lidhje me kėrkesat pėr kualifikim.
  Ankesės ju dha pėrgjigje nė datėn 08.05.2015.
  • Nė datėn 03.07.2015 ka paraqitur ankesė shoqėria Kevin Konstruksion SHPK.
  Ankesės ju dha pėrgjigje nė datėn 08.07.2015.
  • Nė datėn 03.07.2015 ka paraqitur ankesė shoqėria Shpresa SHPK.
  Ankesės ju dha pėrgjigje nė datėn 08.07.2015. Nė datėn 20.07.2015 u bė rivlerėsimi nė sistem.
  • Nė datėn 23.07.2015 ka paraqitur ankesė shoqėria Kevin Konstruksion SHPK.
  Ankesės ju dha pėrgjigje nė datėn 28.07.2015.
  Nuk ka pasur ankim nė KPP.
  Nuk ka pasur ankim nė KPP.

  Janė skualikuar:
  1. Kevin Construksion SHPK & Simaku SHPK :
  a. Nuk plotėson kushtin pėr disponimin e makinerive, konkretisht pėr disponimin e rrulave ngjeshės me kapacitet minimal 12 Ton.

  2. Shpresa SHPK & Derveni 1 SHPK :
  a. Ne kontratėn e lidhur pėrpara noterit, pėr bashkimin e operatoreve, nuk ėshtė pėrcaktuar ndarja e punėve, gjė e cila e bėn tė pamundur vlerėsimin e shoqėrive pjesėmarrėse, pėr plotėsimin e kritereve nga secila shoqėri.
  b. Operatori ekonomi Derveni 1 SHPK nuk plotėson kriterin e punonjėsve, pasi nuk ka paraqitur inxhinier mekanik dhe inxhinier topograf.
  c. Operatori ekonomik Derveni 1 SHPK nuk ka paraqitur deklaratėn mbi disponueshmėrinė e mjeteve.
  d. Operatori ekonomik Shpresa SHPK nuk ka paraqitur leje qarkullimi pėr eskavatoret me goma.

  3. Avduli SHPK :
  a. Legalizimet e dokumentacionit te degės se Kosovės janė jashtė afatit

  4. Caushi M SHPK :
  a. Nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion.

  5. Delia SHPK & Kadia SHPK & BMK SHPK :
  a. Nuk plotėson piken 2.3.2 nė tė cilėn thuhet se Operatori Ekonomik duhet tė ketė njė aktivitet pozitiv tė qėndrueshėm gjatė tre viteve tė fundit (2012, 2013 dhe 2014). Operatori ekonomik Kadia SHPK e cila ėshtė pjesėmarrėse nė ketė bashkim operatoresh ka bilancin e vitit 2014 te pacertifikuar nga DRT.
  b. Operatori ekonomik BMK SHPK - ka tė gjitha bilancet e pacertifikuara nga DRT.

  6. SMO Union SHPK & Bleremi SHPK :
  a. nuk plotėson kriterin e vendosur nė Dokumentat e Tenderit shtojca 10 Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit , pika 2.1, gėrma e , ku ėshtė kėrkuar: “ Vėrtetimin qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri.” pasi vėrtetimi i paraqitur nga shoqėria Blerimi SHPK, pjesėmarrėse nė kėtė bashkim operatoresh, nuk e pėrfshin periudhėn e fundit te maturuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr CURRI SHPK
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.18 - Dt.11-05-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.32 - Dt.17-08-2015
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.35 - Dt.07-09-2015

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data