Open Procurement Albania

Mbikėqyrja e punimeve pėr objektet: ”Rikonstruksioni i rrugės Adė (karburanti)-Frakull e Vogėl, komuna Frakull, “Rikonstruksioni i rrugės Levan-Shtyllas, komuna Levan” dhe "Sistemim-Asfaltim i rrugės Toshkėz-Zhalizhan-Mazhaj,komuna Allkaj”.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Fier
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Mbikėqyrja e punimeve pėr objektet:
”Rikonstruksioni i rrugės Adė (karburanti)-Frakull e Vogėl, komuna Frakull;
“Rikonstruksioni i rrugės Levan-Shtyllas, komuna Levan”;
"Sistemim-Asfaltim i rrugės Toshkėz-Zhalizhan-Mazhaj,komuna Allkaj”.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 1,514,396
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 02-06-2015
Sektori Mbikėqyrje Punimesh
Nr. i Operatorėve Konkurues 9
Operatorė Konkurues NOVATECH STUDIO SHPK
CEC GROUP SHPK
ZENIT 06 SHPK
EDIFAT SHPK
VLER INVEST SHPK & INFRATECH SHPK
TRANSPORT HIGHWAY CONSULTING SHPK & HE&SK SHPK
INFRA KONSULT SHPK
TAULANT SHPK
ERSI M SHPK & ASH ENGINEERING SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TAULANT SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1,314,000
  Data e shpalljes sė fituesit 19-06-2015
  Data e lidhjes sė kontratės 25-06-2015
  Vlera e Kontratės me TVSH 61,576,800
  Kohėzgjatja e Kontratės ”Rikonstruksioni i rrugės Adė (karburanti)-Frakull e Vogėl, komuna Frakull”-6 muaj;
  “Rikonstruksioni i rrugės Levan-Shtyllas, komuna Levan” - 6 muaj;
  “Sistemim-Asfaltim i rrugės Toshkėz-Zhalizhan-Mazhaj,komuna Allkaj”- 3 muaj.
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Janė s’kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm me arsyet pėrkatėse:

  1. Novatech Studio SHPK
  Oferta e paraqitur ėshtė me e ulėt se vlera minimale e lejuar.

  2. C.E.C. Group SHPK
  Oferta e paraqitur ėshtė mė e ulėt se vlera minimale e lejuar.

  3. Zenit 06 SHPK
  Nuk plotėson kėrkesėn pėr pikat e nevojshme tė liēenses, pasi mungon pika NP5 e liēensės.

  4. Edifat SHPK
  Nuk plotėson numrin e kėrkuar tė tė punėsuarve.

  5. Bashkimi i shoqėrive Vler Invest SHPK & Infratech SHPK
  Oferta e paraqitur ėshtė mė e ulėt se vlera minimale e lejuar.

  6. Bashkimi i shoqėrive Transport Highėay Consulting SHPK dhe HE & SK SHPK
  Oferta e paraqitur ėshtė mė e ulėt se vlera minimale e lejuar.

  7. Infra Konsult SHPK
  Nuk plotėson kėrkesėn pėr stafin teknik pasi mungon dokumentacioni pėr inxhinierin hidroteknik.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr TAULANT SHPK
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.20 - Dt.25-05-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.25 - Dt.29-06-2015
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.25 - Dt.29-06-2015

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data