Open Procurement Albania

Mbikėqyrja e punimeve pėr objektet: “Ndėrtimi i rrugėve nė qendėr tė fshatit Jorgucat”,”Rikonstruksion dhe asfaltimi i rrugės sė Fshatit Peshtan, Komuna Qendėr, Tepelenė” dhe “Rruga e fshatit Goranxi, Komuna Dropull i Sipėrm, Qarku Gjirokastėr”.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Gjirokastėr
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Mbikėqyrja e punimeve pėr objektet: “Ndėrtimi i rrugėve nė qendėr tė fshatit Jorgucat”,”Rikonstruksion dhe asfaltimi i rrugės sė Fshatit Peshtan, Komuna Qendėr, Tepelenė” dhe “Rruga e fshatit Goranxi, Komuna Dropull i Sipėrm, Qarku Gjirokastėr”.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 968,144
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 04-06-2015
Sektori Mbikėqyrje Punimesh
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues NOVATECH STUDIO SHPK
ZENIT 06 SHPK
HE & SK SHPK & TRANSPORT HIGHWAY CONSULTING SHPK
INFRATECH SHPK & VLER INVEST SHPK
INFRA KONSULT SHPK
ERSI M SHPK & ASH ENGINEERING SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • VLER-INVEST
 • INFRATECH
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 789,515
  Data e shpalljes sė fituesit 22-06-2015
  Data e lidhjes sė kontratės 25-06-2015
  Vlera e Kontratės me TVSH 947,418
  Kohėzgjatja e Kontratės “Ndėrtimi i rrugėve nė qendėr tė fshatit Jorgucat”- 6 muaj. ”Rikonstruksion dhe asfaltimi i rrugės sė Fshatit Peshtan, Komuna Qendėr, Tepelenė” - 6 muaj. “Rruga e fshatit Goranxi, Komuna Dropull i Sipėrm, Qarku Gjirokastėr”. - 8 muaj.
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Janė s’kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm me arsyet pėrkatėse:

  1. Novatech Studio SHPK
  a. Oferta e paraqitur ėshtė mė e ulėt se vlera minimale e lejuar.

  2. Zenit 06 SHPK
  a. Nuk plotėson kėrkesėn pėr pikat e nevojshme tė liēensės, pasi mungon pika NP5 e liēensės.
  b. Nuk plotėson kėrkesėn pėr stafin teknik .

  3. Bashkimin e shoqėrive Transport Highway Consulting SHPK dhe HE & SK SHPK
  a. Oferta e paraqitur ėshtė mė e ulėt se vlera minimale e lejuar.
  4. Infra Konsult SHPK
  Nuk plotėson kėrkesėn pėr stafin teknik pasi mungon dokumentacioni pėr inxhinierin hidroteknik.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr VLER-INVEST
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr INFRATECH
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.21-Dt.01-06-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.25 - Dt.29-06-2015
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.25 - Dt.29-06-2015

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data