Open Procurement Albania

Shitje me ulje VAM-i te “Ish Shtepisė sė Pionierit” nė Barjam Curri me truall 288,330 m2

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tropojė
Objekti i ankandit Shitje me ulje VAM-i te “Ish Shtepisė sė Pionierit” nė Barjam Curri me truall 288,330 m2.
Subjekti i shpronėsuar i truallit mbi tė cilin ndodhet objekti apo ndėrmarja duhet tė paraqesė nė vendin, datėn dhe orėn e njoftuar pranė komisionit tė ankandit dokumentacionin si mė poshtė:
1. Kėrkesė me shkrim pėr blerjen e objektit apo ndermarjes e regjistruar pranė protokollit tė Ministrisė sė Financave.
2. Mandatpagesėn apo Garancinė bankare qė vėrteton ngurtėsimin e 20 pėr qind tė vlerės fillestare nė lekė, vetėm pėr objektin (Mjete kryesore), pėr llogari tė Ministrisė sė Financave nė Drejtorinė e Drejtimit tė Pronės Publike, detyrimisht brenda afatit tė pranimit tė kėrkesave.
3. Vendimin e Komisionit tė Kthimit dhe Kompensimit tė Pronave, tė shoqėruar me planvendosjen e pronės, ku pėrcaktohet se ai ėshtė subjekt pronar i tokės.
4. Dėshminė e trashėgimisė, prokurė pėrfaqėsimi etj. nėse ka tė tilla.
5. Deklaratė noteriale, nė tė cilėn trashėgimtarėt e subjektit tė shpronėsuar qė kėrkojnė tė ushtrojnė tė drejtėn e parablerjes pėr objektin nė proces privatizimi, tė deklarojnė se, qė nga momenti qė janė pajisur me vendimin e Komisionit tė Kthimit dhe Kompensimit tė Pronave, nuk kanė pėrfituar kompensim nė asnjė nga format e parashikuara nė ligj. Gjithashtu, tė deklarojnė se vendimi i ish- Komisionit tė Kthimit dhe Kompensimit tė Pronave ose i Agjencisė sė Kthimit dhe Kompensimit tė Pronave nuk ka ndryshuar ose ėshtė shfuqizuar me ndonjė akt administrativ apo vendim tė formės sė prerė. Mandat pagesa apo Garancia bankare duhet tė bėhet detyrimisht brenda afatit tė pranimit tė kėrkesave pėr pjesėmarje nė ankand. Mandat pagesa apo Garancia bankare apo mund tė bėhen pranėēdo banke tė nivelit tė dytė nė llogaritė respektive tė hapura pėr Ministrinė e Financave pasi tė keni tėrhequr pranė DDPP ose degėve tė thesarit nė rrethe faturėn pėr arkėtim tė plotėsuar dhe tė nėnshkruar nga pėrfaqėsuesi i institucionit.
Nr. Reference
Vlera fillestare Lekė 2,940,480
Lloji i Procedurės Procedure e hapur
Statusi i Ankandit Ankand i shpallur
Data e shpalljes sė ankandit nė buletin 04-09-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 14-09-2017
Data e mbajtjes sė ankandit 04-09-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues
Operatorė Konkurues
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Vlera fituese Lekė
  Data e shpalljes sė fituesit
  Arsyeja e Anulimit
  Vendi i ankandit Bashkia Tropojė
  Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.35 - Dt.04-09-2017
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data