Open Procurement Albania

Loti 1- Dhėnie toke me qera me afat tė gjatė.
Vlera fillestar 6000 leke/ha.

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Belsh
Objekti i ankandit Loti 1- Dhėnie toke me qera me afat tė gjatė.

Vlera fillestar 6000 leke/ha.
Loti 1. sip. e tokes : 3,235 ha.

Pėrshkrim i shkurtėr i objektit te shitjes: Ankandi ka per qellim dhenien me qera te tokave bujqesore te pandara ne baze te Udhezimit nr. 1 date 18.07.2012 “Per procedurat e dhenies me qera te tokave bujqesore” si dhe Vendim te keshillit Bashkiak nr. 50 date 30.11.2016 “Per miratimin e dhenies me qera te siperfaqeve bujqesore te pandara”. Siperfaqet e mesiperme jane te Certifikuaranga ZRPP me nr. 3588 date 06.03.2018 dhe nr.1549 date 05.12.2016.

Vendi i zhvillimit te ankandit: (Adresa:) Zyra e Keshillit bashkiak.

AFATET E DHENIES ME QIRA TE TOKES BUJQESORE JANE: Deri nė 35 (tridhjetė e pesė) vjet, kur destinohen: i) pėr krijimin dhe kultivimin e vreshtave; ii) pėr krijim pemėtoresh me specie dru frutorė, mosha biologjike e tė cilėve pėrkon me kėtė kohėzgjatje kultivimi dhe me rentabilitet ekonomik; iii) pėr ndėrtim serrash e kultivim tė bimėve nė to; iv) pėr fidanishte. Nė kėtė rast, madhėsia e sipėrfaqes qė jepet me qira, nuk mund tė jetė mė e vogėl se 0.5 ha.

Vlera fituese eshte 3120 leke/ha.
Nr. Reference
Vlera fillestare Lekė
Lloji i Procedurės Procedure e hapur
Statusi i Ankandit Lidhur kontrata
Data e shpalljes sė ankandit nė buletin 03-09-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-10-2018
Data e mbajtjes sė ankandit 08-10-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues Ardjan Qosja
Operator Ekonomik Kontraktues
 • H00131005V
 • Vlera fituese Lekė 6,120
  Data e shpalljes sė fituesit 17-10-2018
  Data e lidhjes sė kontratės
  Arsyeja e Anulimit
  Vendi i ankandit Bashkia Belsh
  Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.35 - Dt.03-09-2018
  Shpallja e Fituesit Nr.42 - Dt.22-10-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.46 - Dt.19-11-2018

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data