Open Procurement Albania

BOT Parkimi Nėntokėsor nė Parkun Rinia

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Kontratės Koncesion i tipit BOT (ndėrtimi, operim dhe transferim tek shteti) i Parkimi Nėntokėsor nė Parkun Rinia. Kapaciteti i parkingut 1 342 vende. Vlera e Investimit 1 973 932 800 (njė miliard e nėntėqind e shtatėdhjetė e tre milion e nėntėqind e tridhjetė e dy mijė e tetėqind) lekė. Koha e vėnies nė shfrytėzim tė veprės (ndėrtimi) 15 muaj. Kohėzgjatja e koncesionit 35 vite. Tarifė koncesionare qė do tė pėrfitohet nga Autoriteti Koncesionar Bashkia e Tiranės ėshtė 10% e fitimit. Tarifa parkimi janė ora e parė 120 lekė/ora; ora II-IV 50 lekė pėr ēdo 30 minuta; Ora e IV – XII e parkimit 40 lekė pėr ēdo 30 minuta. Biletė ditore 850 lekė, biletė nate nga ora 22 e mbrėmjes deri ora 7 e mėngjesit vlerė 500 lekė. Biletė mujore 12 000 lekė, biletė tremujore 34 000 lekė dhe biletė 6 mujore 60 000 lekė. Kritere tė organizimit pėr kategori tė veēanta: sigurohen 30 vende pėr automjete tė invalidėve pa pagesė; 140 vende pėr institucione publike me tarifė mujore fikse 6 000 lekė, 160 vende pėr rezident me tarifė mujore 10 000 lekė dhe 73 vende pėr biznese me tarifė mujore 12 000 lekė. Nuk ka pėrcaktime tė ofertės pėr Pėrputhshmėrinė me Standarde Mjedisore.
Lloji i Procedurės
Statusi i konēesionit Lidhur Kontrata
Kompania Konēesionare
 • L61719010E
 • "Tirana Parking"
 • Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve
  Data e mbajtjes sė konēesionit
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • K32022001U
 • T A I W A N SHPK
 • Kosto konēesionare 1,973,932,800.00
  Kohėzgjatja e konēesionit(vjet) 35
  Data e shpalljes sė konēesionit 16-02-2009
  Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Buletini i Prokurimeve Publike Buletini APP Date 16.02.2009
  Akte/Marrėveshje Konēesionare

  Vendimi i Kėshillit tė Ministrave, Nr.1181, Datė 23.07.2008 pėr “Pėrcaktimin e Autoritetit Kontraktues pėr Dhėnien me Konēesion Vendor tė Parkimit Nėntokėsor nė Parkun “Rinia”, Tiranė dhe miratimin e bonusit, nė procedurėn pėrzgjedhėse konkurruese qė i jepet shoqėrisė”
  Vendimi i Kėshillit Bashkiak, Nr. 36, Datė 29.09.2008 pėr “Pėrcaktimin e formės sė Dhėnies me Konēesion tė dy Parkimeve Nėntokėsore nė qytetin e Tiranės”
  Buletini i APP Date 16.02.2009, Shpallja e Fteses per Oferte
  Shkresė me Nr. Protokolli 4207, Datė 06.05.2009, tė Kryetarit tė Komisionit tė Vlerėsimit tė Ofertave , drejtuar shoqėrisė T A I W A N SHPK, pėr njoftimin dhe klasifikimin e shoqėrisė
  Raport Pėrmbledhės me Nr. Protokolli 4663, Datė 20.05.2009 mbi “Vlerėsimin e Ofertave pėr Dhėnien me Konēesion Vendor tė Parkimit Nėntokėsor nė Parkun Rinia, Tiranė”
  Relacion mbi: “Miratimin e termave tė Kontratės Konēesionare mbi Parkimin Nėntokėsor nė Parkun Rinia”, Datė 23.12.2015

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data