Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
20 CFO PHARMA  380 93,062,050 380 93,062,050 86,522,327

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Qendra Shėndetėsore Kamėz, Tiranė Qendra Shėndetėsore Kamėz, Tiranė Blerje Medikamente per nevojat e punes ne Q.SH. Kamez 2,650,000 Rishpallje me Lidhje Kontrate CFO PHARMA  2,375,087.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kurbin Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kurbin Blerje Barna dhe Materiale mjekimi 2,121,272 Lidhur Kontrata CFO PHARMA  2,121,271.70
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 3 Sulfamethoxazole + Trimethoprim 16,650 Njoftuar Fituesi CFO PHARMA 
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 32 Povidone Iodine 12,223,008 Njoftuar Fituesi CFO PHARMA 
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 37 Carbocisteine 1,207,207 Njoftuar Fituesi CFO PHARMA  30,300.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 11 Dopamine 3,399,715 Njoftuar Fituesi CFO PHARMA  3,169,144.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 33 Naproxen 38,206 Njoftuar Fituesi CFO PHARMA  38,080.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 25 Folic acid 129,227 Njoftuar Fituesi CFO PHARMA 
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 37 Ibuprofen 64,810 Njoftuar Fituesi CFO PHARMA  600.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 43 Piroxicam 46,335 Njoftuar Fituesi CFO PHARMA 
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 36 Nifedipine 20 mg 31,761 Njoftuar Fituesi CFO PHARMA  30,800.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 8 - Heparine calcium 2,903,466 Njoftuar Fituesi CFO PHARMA 
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 31 Omeprazole 20 mg 451,808 Njoftuar Fituesi CFO PHARMA  433,433.50
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 24 Ciprofloxacine 316,365 Njoftuar Fituesi CFO PHARMA  311,722.80
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Blerje Dexamethasone loti 11 21,600 Lidhur Kontrata CFO PHARMA  21,600.00
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Blerje DOPAMINE Loti-47 37,760 Lidhur Kontrata CFO PHARMA  37,600.00
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Blerje Tinzaparin sodium loti 19 579,284 Lidhur Kontrata CFO PHARMA  579,150.00
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Blerje Amoxicilline 23,055 Lidhur Kontrata CFO PHARMA  23,034.00
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Blerje Mefenamic acid loti 59 398 Lidhur Kontrata CFO PHARMA  396.00
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Blerje Aminophylline loti 73 7,092 Lidhur Kontrata CFO PHARMA  7,080.00
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Blerje Olmesartan loti 55 670 Lidhur Kontrata CFO PHARMA  666.00
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Blerje Methyldopa loti 52 837 Lidhur Kontrata CFO PHARMA  830.00
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Blerje Lanatoside C loti 50 5,292 Lidhur Kontrata CFO PHARMA  5,290.00
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Blerje Paracetamol + Hyoscine loti 72 2,671 Lidhur Kontrata CFO PHARMA  2,670.00
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Blerje Potassium chloride loti 25 58,300 Lidhur Kontrata CFO PHARMA  58,000.00
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Blerje Heparine sodium loti 20 4,477 Lidhur Kontrata CFO PHARMA  4,476.00
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Blerje Ciprofloxacine loti 3 42,970 Lidhur Kontrata CFO PHARMA  42,900.00
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Blerje Nystatin loti 7 848 Lidhur Kontrata CFO PHARMA  840.00
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Blerje Atropine sulphate loti 29 24,300 Lidhur Kontrata CFO PHARMA  24,000.00
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Blerje Valsartan loti 58 1,022 Lidhur Kontrata CFO PHARMA  1,020.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.