Open Procurement Albania

Blerje Karburanti (Ujitje Kullim)

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Kuēovė
Institucioni Prokurues Bashkia Kuēovė
Objekti i Tenderit Blerje Karburanti (Ujitje Kullim)
Nr. Reference REF-16221-06-02-2017
Vlera / Fondi Limit 2 865 920,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 05-06-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 12-06-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 12-06-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues QORRI OIL SHPK - GAZYKA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • K82618002I
 • GAZYKA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 865 920,00
  Data e shpalljes sė fituesit 21-06-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3439104
  Data e lidhjes sė kontratės 30-06-2017
  Kohėzgjatja e kontratės Deri me 31-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Te Skualifikuar: Qorri Oil” SHPK, eshte skualifikar sepse nuk rezultoi me dokumentacion te rregullt.
  Arsyeja e Anulimit
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.25 - DT.27-06-2017
  Lidhja e Kontratės NR.27 - DT.10-07-2017

  Blerje Karburanti pėr Ujitje Kullim

  Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

  • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
  • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Kuēovė
  Institucioni Prokurues Bashkia Kuēovė
  Objekti i Tenderit Blerje Karburanti pėr Ujitje Kullim
  Nr. Reference REF-07667-04-20-2017
  Vlera / Fondi Limit 2 865 920,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 21-04-2017
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 30-04-2017
  Data e mbajtjes sė tenderit 30-04-2017
  Nr. i Operatorėve Konkurues 4
  Operatorė Konkurues KASTRATI SHPK - SALTI OIL SHPK - GAZYKA SHPK - QORRI OIL SHPK
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • J62904029O
 • SALTI - OIL SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH Marzh fitimi 5.4%
  Data e shpalljes sė fituesit 15-05-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Deri me 31-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Kastrati ” shpk rezultoi me dokumenta te parregullta.
  Qorri oil ” shpk ,rezultoi me dokumenta te parregullta.
  Arsyeja e Anulimit Anullohet per arsye se operatori ekonomik i pare fitues u terhoqe nga tenderi, dhe nuk mund te njoftohet operatori ekonomike i klasifikuar i dyti per shkak se diferenca ndėrmjet ofertės sė kualifikuar nė vendin e parė dhe tė dytė eshte mė e madhe se 2 pėr qind e fondit limit siē e parashikon ligji. Persa me siper: Autoriteti Kontraktor vendosi te aoje kete procedure dhe do te rihidhet serish ne sistem ne permbushje dhe zbatim te plote te kudrit ligjor.
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.20 - DT.22-05-2017
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit NR.22 - DT.05-06-2017

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data