Open Procurement Albania

Rikonstruksion i Shkollės 9-vjeēare Krutje

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Lushnje
Institucioni Prokurues Bashkia Lushnje
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i Shkollės 9-vjeēare Krutje
Nr. Reference REF-17632-06-13-2017
Vlera / Fondi Limit 53 150 081,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 14-06-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 10-07-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 10-07-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Bashkimi i Operatorėve ekonomikė Aurora Konstruksion shpk K02017003I BE-IS shpk K71412003A - G.P.G Company shpk J64324443V - Bashkimi i Operatorėve ekonomikė SENKA sh.p.k Lushnje J94808405Q dhe Ndregjoni shpk K31329048I - SHENDELLI shpk K07924803N
Operator Ekonomik Kontraktues
 • G.P.G. COMPANY SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 52 442 290,00
  Data e shpalljes sė fituesit 05-09-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 62930748
  Data e lidhjes sė kontratės 11-09-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 73 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ankesa ka pasur: Ka marrė pėrgjigje me shkrese nr prot 6725 date 09.08.2017.
  Janė s'kualifikuar operatorėt e mėposhtėm: 1. Bashkimi i Operatorėve ekonomikė Aurora Konstruksion shpk K02017003I BE IS shpk K71412003A pėr shkak se: a. Mungesė dokumentacioni, b. Mangėsi nė mjete, 2. SHENDELLI shpk K07924803N pėr shkak se: a. Nuk ėshtė paraqitur asnjė lloj dokumentacioni te kėrkuar sipas Dokumentave Standarde te Tenderit ,pėrveē ekstraktit te QKR se.
  Nė datėn 18.08.2017, BOE ankimues “Aurora Konstruksion” sh.p.k. & “BE IS” sh.p.k., ka paraqitur ankesė pranė Komisionit tė Prokurimit Publik me tė njėjtėn objekt me ankesėn e paraqitur pranė autoritetit kontraktor.
  Komisioni i Prokurimit Publik, vendosi:
  1. Tė mos pranojė ankesėn e paraqitur nga BOE “Aurora Konstruksion” sh.p.k. & “BEIS” sh.p.k. pėr procedurėn e prokurimit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.36 - DT.11-09-2017
  Lidhja e Kontratės NR.37 - DT.18-09-2017
  Apelime dhe Vendime tė KPP

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data