Open Procurement Albania

Rikonstruksioni i ambienteve tė brendėshme dhe tė jashteme shkolla dhe kopshte

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Gjirokastėr
Institucioni Prokurues Bashkia Gjirokastėr
Objekti i Tenderit Rikonstruksioni i ambienteve tė brendėshme dhe tė jashteme (sisteme hidrosanitare,sisteme elektrike , dyer, dritare , suvatime,lyerje) shkolla dhe kopshte
Nr. Reference REF-17843-06-15-2017
Vlera / Fondi Limit 10 833 333,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 16-06-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 27-06-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 27-06-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 13
Operatorė Konkurues Tea D Shpk - Cara Shpk - Shamo Construction Shpk - Colombo Shpk - Avduli Shpk - Meni Shpk - Sark Shpk - Jogi Shpk - Kadia Shpk - Jody Kompany Shpk - Rafin Company Shpk - B-93 Shpk - Shendelli Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • K32522629L
 • TEA -D SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 7 059 120,00
  Data e shpalljes sė fituesit 26-07-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 8470944
  Data e lidhjes sė kontratės 10-03-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 60 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka patur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm: 1. “Cara ” sh.p.k me NIPT K07729920F, nuk permbush kriterin per nje pune te gjashme ose disa punime te ngjashme ne tre vjecarin e fundit.
  2. “Shamo - Construction ” sh.p.k me NIPT L01326020F, ka gabim aritmetikor ne preventivin e ofertes ne vlere me te madhe se 2% I vleres se ofruar pa tvsh.
  3. “Jogi” sh.p.k me NIPT J63229478K, ka bere ndryshime ne pershkrimin e zerave te punimeve si dhe ne njesite e preventivit te ofertes , te cilat ishin te specifikuara nga autoriteti kontraktor duke mos paraqitur oferte sipas kerkesave te autoritetit kontraktor.
  4. “Kadia” sh.p.k me NIPT 66703117R, ka bere shume ndryshime si ne pershkrimin e zerave te punimeve, ne njesite dhe ne sasite e preventivit te ofertes , te cilat ishin te specifikuara nga autoriteti kontraktor duke mos paraqitur oferte sipas kerkesave te autoritetit kontraktor.
  5. “Jody Kompany” sh.p.k me NIPT J94824803M, ka bere ndryshime ne sasite e preventivit te ofertes , te cilat ishin te specifikuara nga autoriteti kontraktor duke mos paraqitur oferte sipas kerkesave te autoritetit kontraktor.
  6. “Rafin Company” sh.p.k me NIPT L52125110A, ka bere ndryshime ne sasite e preventivit te ofertes , te cilat ishin te specifikuara nga autoriteti kontraktor duke mos paraqitur oferte sipas kerkesave te autoritetit kontraktor.
  7. “B-93” sh.p.k me NIPT J62903508R, ka bere ndryshime ne sasite e preventivit te ofertes , te cilat ishin te specifikuara nga autoriteti kontraktor duke mos paraqitur oferte sipas kerkesave te autoritetit kontraktor.
  8. “Shendelli” sh.p.k me NIPT K07924803N, ka bere ndryshime ne sasite e preventivit te ofertes , te cilat ishin te specifikuara nga autoriteti kontraktor duke mos paraqitur oferte sipas kerkesave te autoritetit kontraktor.
  Arsyeja e Anulimit
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.30 - DT.31-07-2017
  Lidhja e Kontratės NR.32 - DT.14-08-2017

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data