Open Procurement Albania

Shėrbimi i Pastrimit, mbledhjes dhe transportimit tė mbetjeve urbane nė Bashkinė Kuēovė

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Anullimi i procedurės sė tenderit dy ose mė shumė herė
 • Anullimi i procedurės sė tenderit dy ose mė shumė herė

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Kuēovė
Institucioni Prokurues Bashkia Kuēovė
Objekti i Tenderit Shėrbimi i Pastrimit, mbledhjes dhe transportimit tė mbetjeve urbane nė Bashkinė Kuēovė
Nr. Reference REF-20552-07-13-2017
Vlera / Fondi Limit 199,500,000
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Rishpallje e Anuluar
Data e Njoftimit tė Tenderit 14-07-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 07-08-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 07-08-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues
Operatorė Konkurues
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 4 vjet
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka ankesa.
  Nė datėn 19.07.2017 pala ankimuese “Higjena” sh.p.k. ka dorėzuar ankesė pranė autoritetit kontraktor duke kundėrshtuar kriteret e veēanta tė kualifikimit pėr procedurėn e prokurimit.
  Nė datėn 28.07.2017 pala ankimuese ka paraqitur ankesė pranė Komisionit tė Prokurimit Publik, me tė njėjtin objekt me ankesėn e paraqitur nė autoritetin kontraktor.
  Komisioni i Prokurimit Publik, vendosi:
  1. Tė pranojė pjesėrisht ankesėn e operatorit ekonomik “Higjena” sh.p.k. pėr procedurėn e prokurimit.
  2. Tė anullojė procedurėn e prokurimit dhe me rishpalljen e saj autoriteti kontraktor tė hartojė kriteret e veēanta tė kualifikimit nė pėrputhje me arsyetimet dhe konstatimet e Komisionit tė Prokurimit Publik.
  Arsyeja e Anulimit Anullimi behet per shkak te vendimit te KPP me Nr.643/2017, date 06.09.2017.
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit NR.37 - DT.18-09-2017
  Apelime dhe Vendime tė KPP

  Shėrbimi i Pastrimit, mbledhjes dhe transportimit tė mbetjeve urbane nė Bashkinė Kuēovė

  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Kuēovė
  Institucioni Prokurues Bashkia Kuēovė
  Objekti i Tenderit Shėrbimi i Pastrimit, mbledhjes dhe transportimit tė mbetjeve urbane nė Bashkinė Kuēovė
  Nr. Reference REF-19083-06-30-2017
  Vlera / Fondi Limit 199,500,000
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 03-07-2017
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 26-07-2017
  Data e mbajtjes sė tenderit 26-07-2017
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 4 vjet
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Anullohet per arsye se eshte bere nje gabim njerezor.
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit NR.27 - DT.10-07-2017

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data