Open Procurement Albania

Shėrbimi i Pastrimit tė Zonės Tirana IV

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues Bashkia Tiranė
Objekti i Tenderit Shėrbimi i Pastrimit tė Zonės Tirana IV. (Procedurė e Hapur mbi Kufirin e Lartė Monetar).
Afati pėr realizimin e shėrbimit: 365 ditė kalendarike x 3 vite nga data e lidhjes sė kontratės
Viti I, (2017) - fondi prej: 248,060,118 lekė pa TVSH - Viti II, (2018) - fondi prej: 248,060,118 lekė pa TVSH - Viti III, (2019) - fondi prej: 248,060,118 lekė pa TVSH
Nr. Reference REF-21388-07-18-2017
Vlera / Fondi Limit 744 180 353,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 19-07-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 04-09-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 04-09-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues Victoria Invest Shpk
Fusha Shpk
Shpresa Shpk & Dion Texnikh A.E
Silver Shpk & Servizi Sanitari Integrali
Korsel Shpk & “Brai Cata” srl & Duka Shpk
Alko Impex General Construction Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FUSHA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 699000767.1
  Data e shpalljes sė fituesit 16-11-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 838800920.52
  Data e lidhjes sė kontratės 28-12-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 3 vite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka paraqitur ankese bashkimi i operatoreve ekonomike “Shpresa” shpk &”JV Dion texnikh” A.E, hyrė nė Bashkinė e Tiranės me shkresėn Nr. 38239. Prot. datė 20.10.2017 dhe i ėshtė kthyer pėrgjigje nėpėrmjet shkresės me Nr. 38239/2 Prot. datė 27.10.2017
  Ka paraqitur ankese operatori ekonomik “Victoria Invest” shpk, hyrė nė Bashkinė e Tiranės me shkresėn Nr. 38597. Prot. datė 23.10.2017 dhe i ėshtė kthyer pėrgjigje nėpėrmjet shkresės me Nr. 38597/2 Prot. datė 30.10.2017.
  Janė skualifikuar Operatorėt ekonomik tė mėposhtėm:
  1. Operatori ekonomik “Victoria Invest” shpk
  a. Nuk plotėson pikėn 11 tė Kapacitetit teknik tė Dokumentave Standarte tė tenderit.
  Nuk plotėson pikėn 12, tė Kapacitetit teknik tė Dokumentave Standarte tė tenderit
  2. Bashkimi i operatorėve ekonomikė “Shpresa” shpk & “Dion Texnikh A.E”;
  a. Operatori ekonomik “Shpresa” shpk nuk plotėson pikėn 2 tė Kapacitetit teknik tė Dokumentave Standarte tė tenderit.
  b. Operatori ekonomik “Shpresa” shpk nuk plotėson pikėn 4 tė Kapacitetit teknik tė Dokumentave Standarte tė tenderit
  3. Bashkimi i operatorėve ekonomikė “Silver” shpk &”Servizi Sanitari Integrali” srl
  a. Nuk plotėson pikėn 3 tė Kritereve tė Pėrgjithshme tė Kualifikimit
  b. Nuk plotėson pikėn 1, gėrma “c” tė Kritereve tė Vecanta tė Kualifikimit
  4. Bashkimi i operatorėve ekonomikė “Korsel” shpk & “Brai Cata” srl &”Duka” shpk
  Referuar Kontratės sė Bashkėpunimit , Operatori ekonomik “Duka” shpk ėshtė pjesė e bashkimit ekonomik dhe nuk pėrmbush asnjė nga Kriteret e Pėrgjithshme tė Kualifikimit dhe Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, sipas Shtojcės 7 tė Dokumentave Standarte tė Tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit Formulari i Njoftimit tė Fituesit
  Lidhja e Kontratės NR.52 - DT.29-12-2017

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data