Open Procurement Albania

Shėrbimi i Pastrimit tė Zonės Tirana III

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues Bashkia Tiranė
Objekti i Tenderit Shėrbimi i Pastrimit tė Zonės Tirana III. (Procedurė e Hapur mbi Kufirin e Lartė Monetar)
Afati pėr realizimin e shėrbimit: 365 ditė kalendarike x 3 vite nga data e lidhjes sė kontratės
Viti I, (2017) - fondi prej: 164,894,551 lekė pa TVSH - Viti II, (2018) - fondi prej: 164,894,551 lekė pa TVSH - Viti III, (2019) - fondi prej: 164,894,551 lekė pa TVSH
Nr. Reference REF-21386-07-18-2017
Vlera / Fondi Limit 494 683 652,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 19-07-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 04-09-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 04-09-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 9
Operatorė Konkurues Bashkimi i operatorėve ekonomikė “Pastrime Silvio” shpk &”ER.Cav” srl (NUIS K91413010N& NUIS BA-574208)
Victoria Invest Shpk (NUIS K32712206U)
Bashkimi i operatorėve ekonomikė “Shpresa” shpk & “Dion Texnikh A.E” ( NUIS K67917301H & NUIS 094413212 )
Bashkimi i operatorėve ekonomikė “Korsel” shpk & “Brai Cata” srl ( NUIS J64104124G& NUIS 13627967)
Alko Impex General Construction (NUIS K91326028I )
Bashkimi i operatorėve ekonomikė “BE-IS” shpk &”Sea” srl &”Egland” shpk (NUIS K71412003A & NUIS J96829419D)
Fusha Shpk (NUIS J61922018S)
Ante-Group Shpk ( NUIS J62904100D)
Rej Shpk (NUIS J93711608Q)
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALKO-IMPEX General Construcion SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 473 765 974,00
  Data e shpalljes sė fituesit 09-03-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 568519169
  Data e lidhjes sė kontratės 12-03-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 3 vite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Eshte paraqitur ankesa nga bashkimi i operatoreve ekonomike “Shpresa” shpk &” Dion Texnikh” A.E, hyrė nė Bashkinė e Tiranės me shkresėn Nr. 1998. Prot. datė 15.01.2018.
  Gjatė afatit ligjor pėr pritjen e ankesave nga pala ankimuese pranė Komisionit tė Prokurimit Publik, bashkimi i operatoreve ekonomike “Shpresa” shpk &”JV Dion Texnikh” A.E paraqiti ankesė pranė Komisionit tė Prokurimit Publik. Me anė tė shkresės Nr. 9806.Prot, datė 08.03.2018, Komisioni i Prokurimit Publik dėrgoi Vendimin Nr.100/2018 pėr mospranimin e ankesės sė paraqitur nga bashkimi i operatoreve ekonomike “Shpresa” shpk &”JV Dion Texnikh” A.E.
  Janė skualifikuar Operatorėt ekonomik tė mėposhtėm:
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  1. Oferta e paraqitur nga bashkimi i operatorėve ekonomikė “Pastrime Silvio” shpk &”ER.Cav” srl
  a. Nuk plotėson pikėn 3 tė Kritereve tė Pėrgjithshme tė Kualifikimit.
  b. Nuk plotėson pikėn 2 tė Kapacitetit teknik tė Dokumentave Standarte tė tenderit.
  2. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “Victoria Invest” shpk
  a. Nuk plotėson pikėn 11 tė Kapacitetit teknik tė Dokumentave Standarte tė tenderit.
  b. Nuk plotėson pikėn 12, gėrma “e” tė Kapacitetit teknik tė Dokumentave Standarte tė tenderit.
  3. Oferta e paraqitur nga bashkimi i operatorėve ekonomikė “Shpresa” shpk & “Dion Texnikh A.E”
  Bazuar nė vendimin e Komisionit tė Shqyrtimit tė Ankesave, bashkimi i operatorėve ekonomikė “Shpresa” shpk & “Dion Texnikh” A.E nuk plotėson pikėn 3 tė kapacitetit ekonomik dhe financiar tė Dokumentave Standarte tė Tenderit.
  4. Oferta e paraqitur nga Bashkimi i operatorėve ekonomikė “Korsel” shpk & “Brai Cata” srl
  Operatori ekonomik “Korsel” shpk me anė tė shkresės Nr.18.Prot, datė 20.10.2017, hyrė nė Bashkinė e Tiranės me Nr. 38338.Prot, datė 20.10.2017, ka kėrkuar tėrheqjen nga pjesėmarrja, klasifikimi dhe vlerėsimi pėr procedurėn e prokurimit.
  5. Oferta e paraqitur nga bashkimi i operatorėve ekonomikė “BE-IS” shpk &”Sea” srl &”Egland” shpk
  a. Operatori ekonomik “BE-IS” shpk nuk plotėson pikėn 1 tė Kapacitetit teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit
  b. Operatori ekonomik “BE-IS” shpk nuk plotėson pikėn 13, gėrma “b” tė Kapacitetit teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit.
  c. Operatori ekonomik “Sea” srl nuk plotėson pikėn 6 tė Kapacitetit teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit.
  6. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “Fusha” shpk
  a. Nuk plotėson pikėn 11 tė Kapacitetit teknik tė Dokumentave Standarte tė tenderit.
  b. Nuk plotėson pikėn 13 tė Kapacitetit teknik tė Dokumentave Standarte tė tenderit.
  7. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “Ante-Group” shpk
  a. Nuk plotėson pikėn 2 tė Kapaciteti Ekonomik dhe Financiar tė Dokumentave Standarte tė Tenderit.
  b. Nuk plotėson pikėn 6 tė Kapaciteti Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit.
  8. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “Rej” shpk
  a. Operatori ekonomik “Rej” shpk nuk plotėson pikėn 2 tė Kapaciteti Ekonomik dhe Financiar tė Dokumentave Standarte tė Tenderit.
  b. Nuk plotėson pikėn 12 tė Kapacitetit teknik tė Dokumentave Standarte tė tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit NR.10 - DT.12-03-2018
  Lidhja e Kontratės NR.11 - DT.19-03-2018
  Apelime dhe Vendime tė KPP

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data