Open Procurement Albania

Blerje tuba tė brinjėzuar

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues Drejtoria Nr.2 e Punėtorėve tė Qytetit Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje tuba tė brinjėzuar
Nr. Reference REF-22336-07-27-2017
Vlera / Fondi Limit 3 482 827,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 28-07-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 07-08-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 07-08-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 8
Operatorė Konkurues POWER INDUSTRIES SHPK
ALEN - CO SHPK
KUPA SHPK
COMFORT SHPK
NDREGJONI SHPK
J O R D I L sha
DOKA - ROAL
MEGA-PLAST-2L SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • L56615701K
 • MEGA-PLAST-2L
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 329 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 23-08-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3994800
  Data e lidhjes sė kontratės 12-09-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 30 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Shoqeria “POWER INDUSTRIES” shpk
  a. OE nuk ka paraqitur autorizim prodhuesi / distributori.
  b. Nuk eshte paraqitur ISO vetjake 14001:2008
  2. Shoqeria “ALEN - CO” sh.p.k me NUIS K83213401M,
  Nuk ka paraqitur ( ngarkuar) asnje dokument ligjor, teknik dhe as oferten ekonomike
  3. Shoqeria “Kupa” shpk
  a. Isot e prodhuesit jane te paperkthyera dhe te panoterizuara
  b. Nuk ka paraqitur raportet e testimit
  Nuk solli mostrat ne oren dhe vendin e hapjes se tenderit
  4. Shoqeria “COMFORT” shpk
  OE ka paraqitur katalogun, Isot e prodhuesit dhe raportet e testimit te paperkthyera dhe te panoterizuara.
  b.Nuk ka paraqitur mostra
  5. Shoqeria “NDREGJONI” shpk
  a. Oferta teknike nuk eshte e plote pasi mungon referenca ne faqet e katalogut Katalogu nuk eshte i plote
  b. Mostrat e paraqitura nuk jane te plota
  6. Shoqeria “J O R D I L” sh.a.
  Nuk solli mostrat ne oren dhe vendin e hapjes se tenderit.
  7. Shoqeria “DOKA – ROAL”
  OE nuk ka paraqitur oferten teknike dhe nuk ka paraqitur raportet e testimit.
  Arsyeja e Anulimit
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.34 - DT.28-08-2017
  Lidhja e Kontratės NR.37 - DT.18-09-2017

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data