Open Procurement Albania

Rehabilitimi i aksit Mbikalim-Kombinat

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues Bashkia Tirane
Objekti i Tenderit Rehabilitimi i aksit Mbikalim-Kombinat
Burimi i financimit: vėnė nė dispozicion nga buxheti i Bashkisė sė Tiranės pėr vitin 2017, miratuar me VKB Nr. 84, datė 29.12.2016, “Pėr miratimin e programit buxhetor afatmesėm 2017 – 2019 dhe detajimin e buxhetit tė Bashkisė sė Tiranės pėr vitin 2017”
Nr. Reference REF-33466-11-09-2017
Vlera / Fondi Limit 248 074 496,38
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 10-11-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 04-12-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 04-12-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 15
Operatorė Konkurues Caushi Shpk
Euroteorema Peqin Shpk
Company Riviera Shpk
GPG Company Shpk
Gjoka Konstruksion Shpk
Kthella Shpk
Riviera Shpk & Mane TCI Shpk
SMO Union Shpk & Blerimi Shpk
Stėrkaj Shpk
Victoria Invest Shpk
Bami Shpk
Geci Shpk
Fusha Shpk
A.N.K Shpk
Curri Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • G.P.G. COMPANY SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 194 686 695,00
  Data e shpalljes sė fituesit 11-01-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 233624034
  Data e lidhjes sė kontratės 13-03-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 34 Javė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa
  U paraqit ankesa nga operatori ekonomik “Victoria Invest” shpk, hyrė nė Bashkine e Tiranės me Nr.46224.Prot, datė 22.12.2017. Komisioni i Shqyrtimit tė Ankesės nuk pranoi ankesėn e palės ankimuese.
  Janė skualifikuar Operatorėt ekonomik tė mėposhtėm:
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  1. “Caushi” shpk
  Nuk ka paraqitur nė sistemin elektronik ofertėn ekonomike.
  2. “Euroteorema Peqin” shpk
  Nuk plotėson pikėn 3 tė Kapacitetit Ekonomik dhe Fianaciar tė Dokumentave Standarte tė Tenderit.
  3. “Company Riviera” shpk
  Nuk plotėson pikėn 4 tė Kapacitetit Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit.
  4. “Gjoka Konstruksion” shpk
  Nuk plotėson pikėn 6; pikėn 15 tė Kapacitetit Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit.
  5. “Kthella” shpk
  Nuk plotėson pikėn 15 tė Kapacitetit Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit.
  6. “Riviera” shpk & “Mane TCI” shpk
  Nuk plotėson piken 3 tė Kritereve tė Pergjithshme tė Dokumentave Standarte tė Tenderit.
  7. “SMO Union” shpk &”Blerimi” shpk
  Operatori ekonomik “Blerimi” shpk nuk plotėson gėrmėn “dh” pika 1 tė Kritereve tė Vecanta tė Dokumentave Standarte tė Tenderit .
  Operatori ekonomik “SMO Union” shpk nuk plotėson pikėn 15 tė Kapacitetit Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit.
  8. “Stėrkaj” shpk
  Nuk plotėson pikėn 4 tė Kapacitetit Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit.
  9. “Victoria” shpk
  Nuk plotėson pikėn 15 tė Kapacitetit Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit.
  10. “Bami” shpk
  Nuk plotėson pikėn 1, gėrma “c” tė kritereve tė Vecanta tė Dokumentave Standarte tė tenderit.
  11. “Geci” shpk
  Nuk plotėson pikėn 1, gėrma “c” tė kritereve tė Vecanta tė Dokumentave Standarte tė tenderit.
  12. “Fusha” shpk
  Nuk plotėson pikėn 1, gėrma “c” tė kritereve tė Vecanta tė Dokumentave Standarte tė tenderit.
  13. “A.N.K” shpk
  Nuk plotėson pikėn 1, gėrma “c” tė kritereve tė Vecanta tė Dokumentave Standarte tė tenderit.
  14. “Curri” shpk
  Nuk plotėson pikėn 1, gėrma “c” tė kritereve tė Vecanta tė Dokumentave Standarte tė tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Shpallja e Fituesit NR.2 - DT.15-01-2018
  Lidhja e Kontratės NR.11 - DT.19-03-2018

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data