Open Procurement Albania

Blerje Vajra Lubrifikant

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrės
Institucioni Prokurues Ndermarrja Sherbimeve Komunale Durres
Objekti i Tenderit Blerje Vajra Lubrifikant
Nr. Reference REF-46695-02-12-2018
Vlera / Fondi Limit 1 669 110,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 13-02-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 26-02-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 26-02-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues KAPPA-OIL Sha
TOP-OIL sha
AUTO STAR GRUP (A.S.G) sha
EXIMOIL sha
KADIU sha
PAERA Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KAPPA - OIL
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 246 200,00
  Data e shpalljes sė fituesit 13-03-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Deri me 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s’kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Firma AUTO STAR GRUP (A.S.G) sha , pėr mungesė dokumentacioni teknik :
  - Dokumentacioni i paraqitur rezultoi i mangėt:
  a. Ka paraqitur analizat nga IQT vetem per Vajin 10W40 dhe analizat per mallrat e tjere te kerkuar nuk jane paraqitur. Nga 11 analizat qe jane kerkuar , perveē alkolit te frenave ku IQT nuk ben analiza, firma ka paraqitur vetem 1 lloj vaj.
  2. Firma KADIU sha, pėr mungesė dokumentacioni teknik :
  - Dokumentacioni i paraqitur rezultoi i mangėt: a. Ka paraqitur analizat nga IQT vetem per 7 lloj vaji dhe analizat per mallrat e tjere te kerkuar nuk jane paraqitur. Nga 11 analizat qe jane kerkuar , perveē alkolit te frenave ku IQT nuk ben analiza, ka paraqitur vetem 7 analiza dhe mungojne analizat per : b. Vajin SAE 140 c. ATF DEXRON IID d. Graso e. Antifrize
  3. Firma PAERA shpk , pėr mungesė dokumentacioni teknik
  - Dokumentacioni i paraqitur rezultoi i mangėt:
  a. Ka paraqitur vetem nje fature tatimore me privat per furnizime te ngjashme me vlere 261.800 leke (nderkohe qe kerkohet nje vlere 667.644 leke) , nderkohe qe keni futur dhe fatura me privat per artikuj imazherie qe komisioni si konsideron te ngjashme me mallin VAJ, Graso apo Antifrize.
  b. Mungojne deklarata doganore sipas pikes 2.3.2 /i / 1 te DST.
  4. Firma EXIMOIL sha
  - Dokumentacioni i paraqitur rezultoi i mangėt:
  a. Mungon shtojca 5 sipas DST
  b. Xhirot e secilit nga 2 vitet 2015 dhe 2016 nuk plotesojne kerkesat e DST.
  c. Deklaratat doganore nuk kane si marres firmen EXIMOIL sha, por ne emer te z. Anastas Kullorioti dhe nuk tregohet lidhja me kete shoqeri.
  d. Formulari i ofertes nuk eshte paraqitur sipas shtojces 1 te DST-se.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.11 - DT.19-03-2018
  Lidhja e Kontratės

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data