Open Procurement Albania

Mirmbajtje rrugėsh

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Krujė
Institucioni Prokurues Bashkia Kruje
Objekti i Tenderit Mirmbajtje rrugėsh (Blerje dhe shpėrndarje ēakull)
Nr. Reference REF-62517-04-13-2018
Vlera / Fondi Limit 4 915 812,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 16-04-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 26-04-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 26-04-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues Sark Shpk
Kegli-Duri Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Kegli-Duri SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 4 906 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 21-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 5887200
  Data e lidhjes sė kontratės 22-05-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 7 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ankesa ka pasur
  Brenda afateve ligjore eshte paraqitur ankese nga operatori ekonomik: ‘’Sark” Shpk, protokolluar ne Bashkine Kruje me shkresen nr .2588 prot date 03.05.2018.
  Ka marrė pėrgjigje vendimin nr 32, nr 2718 prot date 07.05.2018 , me shkresen nr 2719 prot date 07.05.2018.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. “ Sark ” Shpk
  Per keto arsye :
  a. Ne kundershtim me piken 2.3.6 te DST subjekti Sark shpk nuk ka paraqitur nje pershkrim te hollesishem te cakullit qe ofron kerkuar kjo me qellim verifikimin e mallit qe do te merret ne dorezim nga AK, por ka paraqitur nje deklarate per permbushjen e specifikimeve teknike cka eshte nje deklarate standarde qe kerkohet ne DST dhe jo ajo qe kerkohet ne kete pike.
  b. Ne piken 2.3.5 te DST eshte kerkuar qe subjekti te kete te punesuar te pakten dy manovratore dhe per te vertetuar kete duhet te paraqiten kontratat e punes dhe deshmite e manovratorit per secilin. OE ka paraqitur kontratat e punes per tre manovratore nderkohe qe vetem per nje te tille d+he konkretisht punonjesin Leonard Kapo eshte paraqitur deshmia e manovratoit ndersa per punonjesit Bashkim Zenunaj dhe Piro Gjoncaj nuk jane paraqitur deshmite e manovratorit.
  c. Ne kundershtim me piken 3.1 te DST ku kerkohen deshmite dhe dokumentacioni per posedimin e mjeteve teknike ne pronesi ose me qira, OE ka mangesi per mjetet Rul ngjeshes 4-12 tone (cope 2), si edhe per 1 nga 4 automjetet veteshkarkues me kapacitet mbajtes mbi 8 tone.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės NR.21 - DT.28-05-2018

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data