Open Procurement Albania

Nderhyrje ne Infrastrukturen e Rruges Andrea Papaj,Degezimi 1,Degezimi 2

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Lushnje
Institucioni Prokurues Bashkia Lushnje
Objekti i Tenderit Nderhyrje ne Infrastrukturen e Rruges Andrea Papaj,Degezimi 1,Degezimi 2
Nr. Reference REF-77354-07-02-2018
Vlera / Fondi Limit 22 083 346,20
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 03-07-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 03-08-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 03-08-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 10
Operatorė Konkurues PEPA GROUP SHPK
Llazo SHPK
G.P.G Company SHPK
Shkelqimi 07 SHPK
FLED SHPK
Company Riviera 2008 SHPK
Senka SHPK
Beqiri SHPK
Boshnjaku SHPK
SIRETA 2F SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • G.P.G. COMPANY SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 19 270 476,00
  Data e shpalljes sė fituesit 21-11-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 23124571.2
  Data e lidhjes sė kontratės 06-12-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 63 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  • Kthyer pergjigje Sireta 2F SHPK me shkresen nr 6032 date 31.08.2018.
  • Kthyer pergjigje G.P.G Compnany SHPK me shkresen nr 6167/2 date 06.09.2018.
  • Kthyer pergjigje Pepa Group SHPK me shkresen nr 6035 date 31.08.2018.
  • Vendim perfundimtar te Komisionit te Prokurimit Publik Nr 773/1 date 15.11.2018.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1.Shoqeria “ SHKELQIMI 07” SHPK:
  •Shoqeria nuk ka paraqitur asnje dokumentacion ligjor per eskavatoret 2 me goma, per te cilet nuk jane paraqitur dokumenta qė verteton regjistrimin e mjetit (leje qarkullimi), certifikaten e kontrollit teknik , siguracionin e mjetit.

  2. Shoqeria ”Beqiri ” SHPK :
  • Shoqeria “ Beqiri “ SHPK ka plotesuar ne vetdeklaraten sipas Shtojces nr 9 duke deklaruar disponueshmerine e mjeteve qe do te angazhohen e per kryerjen e punimeve.
  Ne veteklarimin e mjeteve shoqeria nuk ka shenuar ne dispozicion mjetin Autobot Uji.
  3.Shoqeria SIRETA 2F SHPK :
  •Shoqeria ka paraqitur dokumentacion ligjor vetem per nje mjeti e llojit kamioncine deri 3.5 t.

  4.Shoqeria“Company Riviera 2008“ SHPK :
  •Shoqeria ka paraqitur dokumentacion ligjor per mjetin e kerkuar DST e llojit Autobot Uji mjetin me targa TR 4812T i cili nga dokumentacioni ligjot i paraqitur rezultion te jete autobot per karburantesh dhe jo uji.

  5.Shoqeria“FLED“ SHPK :
  • Shoqeria “ FLED” SHPK ka mangesi ne mjete .
  • Shoqeria nuk ka paraqitur asnje dokumentacion ligjor per nje eskavator me goma, per te cilet nuk jane paraqitur dokumenta qė verteton regjistrimin e mjetit (leje qarkullimi), certifikaten e kontrollit teknik , siguracionin e mjetit etj.

  6. Shoqeria“BOSHNJAKU B “ SHPK :
  • Shoqeria “ Boshnjaku B ” SHPK ka mangesi ne mjete .
  Shoqeria nuk ka paraqitur asnje dokumentacion ligjor per nje eskavator me goma dhe per mjetin e llojit fadrome , per te cilet nuk jane paraqitur dokumenta qė verteton regjistrimin e mjetit (leje qarkullimi), certifikaten e kontrollit teknik , siguracionin e mjetit etj.
  • Impiantit per prodhimin e betonit me qira i mungon leja mjedisore Kodi III.1. B leshuar nga Organet Kompetente. Eshte paraqitur vetem nje leje mjedisore Kodi III.1.A, dhe kjo mangesi bie ne kundershtim me Dokumentat Standarte te Tenderit , Shtojca nr 12 , Kriteret e Vecanta te Kualifikimit , Kapaciteti Teknik , pika 6.

  7.Shoqeria “ PEPA GROUP ” SHPK :
  •Shoqeria Pepa Group ka ngarkuar te pa enkriptuar oferten e tij duke sjelle si pasoje mos shfaqjen e saj ne sistem dhe bent e pamundur leximin e ofertes.
  Oferta eshte ngarkuar jo sipas udhezimit per ngarkimin e ofertave ne sistem, ngarkimi i dokumenteve nė sistem ėshtė pėrgjegjėsi e operatorit ekonomik, si dhe duhet tė kryhet sipas udhėzimeve qė APP ka publikuar lidhur me ngarkimin e dokumenteve dhe ruajtjen e tyre nė Sistemin e Prokurimit Elektronik.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.47 - Dt.26-11-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.50 - Dt.17-12-2018
  Apelime dhe Vendime tė KPP

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data