Open Procurement Albania

Blerje bitumi

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues Drejtoria Nr.2 e Punetoreve te Qytetit Tirane
Objekti i Tenderit Blerje bitumi
Nr. Reference REF-81801-08-02-2018
Vlera / Fondi Limit 27 300 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 03-08-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 27-08-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 27-08-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues TRIOS SHPK
RESULI-ER SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • RESULI-ER SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH Marzh fitimi: 25 %
  Data e shpalljes sė fituesit 09-11-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 32760000
  Data e lidhjes sė kontratės 09-11-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  U paraqiten ne datė 31.08.2018.
  Ka marrė pėrgjigje me datė 06.09.2018.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. “TRIOS” sh.a :
  • Nuk plotėson pikėn 2.3.2 tė kapacitetit teknik pasi nė licensėn pėr tregėtimin e bitumit, lėshuar nga QKL-ja nė rubrikėn ku shėnohet vendi i kryerjes sė veprimtarisė ėshtė shėnuar adresa fshati Balldre, Papėr, Elbasan ndėrkohė qė kjo adresė nė ekstraktin e QKR-sė figuron e mbyllur qė nė datė 02.04.2015.
  • Nuk plotėson pikėn 2.3.5 tė kapacitetit teknik pasi nuk ka paraqitur akt pronėsie ose kontrate qeraje ose tė jetė pasqyruar nė ekstraktin e QKR-sė, Vertetim teknik nga ISHTI ose organ i autorizuar, Akt-Teknik nga PMNZH dhe Policė Sigurimi nė njė nga shoqėritė e sigurimeve qė operojnė nė Shqipėri pėr vendin e ushtrimit tė aktivitetit tė tregėtimit me shumicė tė bitumit pėr tė cilin ėshtė licensuar nga QKL-ja, pėrkatėsisht fshati Balldre, Papėr, Elbasan.
  • Nuk plotėson pikėn 2.3.6 tė kapacitetit teknik pasi nė lejen mjedisore si vend tė ushtrimit tė aktivitetit figuron adresa fshati Sharrė, Vaqarr, Tiranė, adresė e ndryshme nga ajo e deklaruar nė licensen e tregėtimit me shumicė leshuar nga QKL-ja e cila ėshtė nė fshatin Balldre, Papėr, Elbasan. Si rrjedhim OE nuk ka paraqitur leje mjedisore pėr vendin e ushtrimit tė aktivitetit pėr tė cilin ėshtė licensuar pėr tė ushtruar aktivitetin e tregėtimit me shumicė tė bitumit.
  • Nuk plotėson pikėn 2.3.7 pika a) tė kapacitetit teknik pasi nuk ka paraqitur fletėn e pasme tė ēertifikatės sė miratimit ADR tė mjetit me targė AA933LT, ku pasqyrohen kontrollet periodike tė detyrueshme tė cilave duhet ti nėnshtrohet mjeti nė bazė tė Udhėzimit tė Ministrit tė Transportit dhe Infrastrukturės Nr.6, datė 27.05.2015 “Pėr procedurat e inspektimit tė mjeteve, lėshimit tė ēertifikatės sė miratimit ADR, kushtet qė duhet tė plotėsojė personi juridik pėr inspektimin e mjeteve ADR dhe tarifat e shėrbimit”.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.46 - Dt.19-11-2018

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data