Open Procurement Albania

Shtesė Kontrate per objektin “Rikualifikimi Urban i Sheshit Skėnderbej, Faza e II-tė

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues Bashkia Tirane
Objekti i Tenderit Shtesė Kontrate per objektin “Rikualifikimi Urban i Sheshit Skėnderbej, Faza e II-tė".

Fondi limit: 195,688,660 lekė pa TVSH, vėnė nė dispozicion nga buxheti i Bashkisė sė Tiranės pėr vitin 2018, miratuar me VKB Nr. 41, datė 29.03.2018 “Pėr njė shtesė dhe disa ndryshime nė Vendimin e Kėshillit Bashkiak tė Tiranės Nr. 132, datė 21.12.2017, “Pėr miratimin e programit buxhetor afatmesėm 2018 – 2020 dhe detajimin e buxhet it tė Bashkisė sė Tiranės pėr vit in 2018”.
Shiko kontraten fillestare
Nr. Reference REF-83509-8-22-2018
Vlera / Fondi Limit 195 688 660,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Shtesė Kontrate
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata +Shtesė
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve
Data e mbajtjes sė tenderit
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues FUSHA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FUSHA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 195 668 660,00
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 234802392
  Data e lidhjes sė kontratės 13-09-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 6 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa dhe skualifikime.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.35 - Dt.03-09-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.38 - Dt.24-09-2018

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data