Open Procurement Albania

Rikonstruksion rruga blloku Kamza 4 (kufizuar nga rruget Otavia, Meksika, paralel me Nazmi Kryeziun,vazhdim i Selanikut,Ankara,Selaniku)

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Kamėz
Institucioni Prokurues Bashkia Kamez
Objekti i Tenderit Rikonstruksion rruga blloku Kamza 4 (kufizuar nga rruget Otavia, Meksika, paralel me Nazmi Kryeziun,vazhdim i Selanikut,Ankara,Selaniku)
Nr. Reference REF-06684-02-06-2019
Vlera / Fondi Limit 19 403 780,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 07-02-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 11-03-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 11-03-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues Liqeni VII
Sireta 2 F
Kacdedja
KTHELLA
SARK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Kthella SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 18 651 885,00
  Data e shpalljes sė fituesit 12-04-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 62 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar Operatorėt ekonomik tė mėposhtėm:

  1. ” Sireta 2 F”shpk :
  • Per mjetin me targe AA548NX, i paraqitur si autobetoniere, i mungon certifikatat e transportit te mallrave te rrezikshme;
  • Per automjetin me targe AA907DD, nuk eshte paraqitur taksa vjetore e mjeteve, pasi ajo eparaqitura skadon me date 18.1.2019;
  • Per mjetin me targe DV3229A, certifikata e transportit te mallrave eshte ne emer te personit fizik Edison Zaci; per mjetin me targe DV 3043A, certifikata e transportit te mallrave eshte ne emer te Edison Zēi dhe Artyka II , me du NIPT-e; po ashtu edhe mjeti me targe AA241UF dhe mjeti me targe AA182UF3.

  2.” SARK”shpk
  • Kontratat e ngjashmete paraqitura nuk permbushin kriterin e vleres, si veē e veē shtu edhe te marra sebashku;
  • Mjetet e marra me kontrate nga Aliko, jane me qira edhe per dy operatore te tjere ekonomike;
  • Kontrata e lidhur me date 15.06.2015, nuk ka te percaktuar bazen ligjore dhe menyren e zgjidhjes se mosmarreveshjeve, gje e cila bind se kontrata eshte fiktive dhe per me teper mban nje numer protokolli dhe jo dy, nga nje per secilin person. Bashkangjitur kesaj kontrate eshte edhe nje dokument hyrje date 14.3.2008 per kamion Pastrim Rrugesh autobot, por qe nuk eshte pasqyruar ne kontrate;
  • Automjeti terheqes me targe AA673TY, eshte ne emer te Bashkim Godoleshi dhe bashkangjitur ka certifikate te transportit te mallrave te leshuar nga "Bashkia e Keshillit te Qarkut Tirane" per mjetin me targe AA471MJ ne emer te BIBA X;
  • Deklarata doganore "Manifesti 2013 78, eshte per "pllaka porcelani, vibrator, compaktor" dhe jo grejder siē eshte paraqitur nga ofertuesi;
  • Per eskavator me goma eshte paraqitur foto, por s'eshte paraqitur asnje dokument per automjetet qe shenohen ne rregjistrat publike

  3.” Kacdedja” shpk :
  • Automjeti i sjelle si autobitumatrice nuk eshte i tille, dhe nuk eshte sjelle certifikate per transport mallrash te rrezikshem.
  • Per eskavatorin me goma te marre me qira nuk eshte paraqitur leje qarkullimi taksa, police sigurimi etj…
  • Automjeti me targe TR 0344L, i paraqitur si kamioncine nuk eshte i tille per nga tonazhi.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data