Open Procurement Albania

Loti i Nente Mbikqyrje e punimeve per objektin: Sistemim - Asfaltim i Rruges se Varrezave te Fshatit Mali –Hebaj"

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Shkodėr
Institucioni Prokurues Bashkia Shkoder
Objekti i Tenderit Loti i Nente Mbikqyrje e punimeve per objektin: Sistemim - Asfaltim i Rruges se Varrezave te Fshatit Mali –Hebaj"
Nr. Reference REF-17647-04-11-2019
Vlera / Fondi Limit 199 634,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 12-04-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 23-04-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 23-04-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 8
Operatorė Konkurues INSTITUTI DEKLIADA - ALB SHPK
TOWER SHPK
NOVATECH STUDIO SHPK
Palma Construction SHPK
INFRATECH SHPK
M.A.K Studio SHPK
LENI-ING SHPK
LAND & CO SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • NOVATECH STUDIO
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 166,168
  Data e shpalljes sė fituesit 07-06-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 45 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Me shkresėn nr.8053 prot datė 13.05.2019 protokolluar pranė Autoritetit Kontraktor Bashkia Shkodėr ka paraqitur formularin e ankesės pėr prokurimin nė lidhje me vendimin e KVO operatori ekonomik ” TOWER”sh.p.k. ku kundėrshton skualifikimin e tij nga procedura e prokurimit.
  Me shkresen nr.8053/1 prot datė 20.05.2019 iu kthye pergjigje operatorit ekonomik”TOWER”sh.p.k duke mos marre ne konsiderate pretendimet e tij.
  Operatori ekonomik” TOWER”sh.p.k. nuk ka ushtruar te drejten e ankimimit prane KPP Jane respektuar afatet e ankimimit prane KPP.

  1. ” INSTITUTI DEKLIADA - ALB”sh.p.k :
  • Ne kundershtim me piken 2.3.7) te Kriteret e Vecanta te Kualifikimit te DST ku citohet qe Operatori ekonomik ofertues nė pėrllogaritjen e ofertės duhet ti referohet njoftimit tė bėrė me Nr. 5585 Prot. datė 25.07.2017 tė Agjensisė sė Prokurimit Publik ”Rekomandim mbi mėnyrėn e pėrcaktimit tė tarifave minimale tė specifikuara nė Vendimin e Kėshitllit tė Ministrave Nr.354 datė 11.05.2016 ”Pėr miratimin e manualit tė tarifave pėr shėrbime nė planifikim territori, projektim, mbikėqyrje dhe kolaudim”, oferta e paraqitur nga operatori ekonomik rezulton te jete nen kufirin minimal te lejuar per kete mbikqyrje dhe ne baze te pikes 2.3.7) te Kriteret e Vecanta te Kualifikimit te DST ky fakt perben shkak per skualifikimin e ofertuesit.

  2. ” TOWER”sh.p.k. :
  Ne kundershtim me piken 2.3.7) te Kriteret e Vecanta te Kualifikimit te DST ku citohet qe Operatori ekonomik ofertues nė pėrllogaritjen e ofertės duhet ti referohet njoftimit tė bėrė me Nr. 5585 Prot. datė 25.07.2017 tė Agjensisė sė Prokurimit Publik ”Rekomandim mbi mėnyrėn e pėrcaktimit tė tarifave minimale tė specifikuara nė Vendimin e Kėshitllit tė Ministrave Nr.354 datė 11.05.2016 ”Pėr miratimin e manualit tė tarifave pėr shėrbime nė planifikim territori, projektim, mbikėqyrje dhe kolaudim”, oferta e paraqitur nga operatori ekonomik rezulton te jete nen kufirin minimal te lejuar per kete mbikqyrje dhe ne baze te pikes 2.3.7) te Kriteret e Vecanta te Kualifikimit te DST ky fakt perben shkak per skualifikimin e ofertuesit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data