Open Procurement Albania

Rehabilitimi i Parkut Rinia"

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues Bashkia Tirane
Objekti i Tenderit Rehabilitimi i Parkut Rinia.

Burimi i financimit: vėnė nė dispozicion nga tė ardhurat e Bashkisė sė Tiranės nė mbėshtetje tė VKB Nr. 159 datė 21.12.2018, “Pėr Miratimin e Programit buxhetor afatmesėm 2019-2021”,dhe detajimin e buxhetit tė Bashkisė sė Tiranės pėr vitin 2019” (e ndryshuar).
Nr. Reference REF-19931-04-26-2019
Vlera / Fondi Limit 104 629 747,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 30-04-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 03-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 03-06-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 8
Operatorė Konkurues B 93 SHPK
Agi Kons SHPK
Zdravo SHPK
Kacdedja SHPK
Shamo Konstruksion SHPK
Leon Konstruksion SHPK
Senka SHPK
Kupa SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • AGI KONS
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 78 705 776,00
  Data e shpalljes sė fituesit 25-06-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 94446931
  Data e lidhjes sė kontratės 10-07-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 8 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar Operatorėt ekonomik tė mėposhtėm:

  1. Operatori ekonomik “B 93” shpk:
  - Operatori ekonomik “B-93” shpk nuk plotėson pikėn 7 tė Kapacitetit Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: “Operatori ekonomik duhet tė ketė tė punėsuar punonjės tė pajisur me dėshmi kualifikimi e sigurimit teknik, (tė vlefshme) lėshuar nga Inspektoriati Shtetėror Teknik dhe Industrial….” pasi nga nga 2 (dy) punonjės hidraulik (Kategoria II) ėshtė paraqitur dokumentacion vetėm pėr 1-kategoria I.
  - Operatori ekonomik “B-93” shpk nuk plotėson pikėn 7 tė Kapacitetit Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: “Operatori ekonomik duhet tė ketė tė punėsuar punonjės tė pajisur me dėshmi kualifikimi e sigurimit teknik, (tė vlefshme) lėshuar nga Inspektoriati Shtetėror Teknik dhe Industrial….” pasi nuk ėshtė paraqitur dokumentacion pėr 2 (dy) punonjės pllakashtrues (Kategoria I).
  - Operatori ekonomik “B-93” shpk nuk plotėson pikėn 8 tė Kapacitetit Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: “Operatori ekonomik duhet tė ketė tė punėsuar minimumi 3 (tre) punonjės tė pajisur me dėshmi kualifikimi profesional pėr kopshtari, te leshuar nga institucione te autorizuara dhe te figurojne ne listėpagesat e shoqėrisė” pasi nuk ėshtė paraqitur dokumentacion pėr 3 (tre) punonjės tė pajisur me dėshmi kualifikimi profesional pėr kopshtari.
  - Operatori ekonomik “B-93” shpk nuk plotėson pikėn 15 tė Kapacitetit Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: “Dėshmi pėr mjetet e pajisjet teknike, qė ka nė dispozicion apo mund ti vihen nė dispozicion operatorit ekonomik, qė nevojiten pėr ekzekutim in e kontratė (Shtojca 10)” pasi asnjė nga kamionėt e paraqitur nuk plotėson kapacitetin 10-15 ton.

  2. Operatori ekonomik “Zdravo” shpk:
  - Operatori ekonomik “Zdravo” shpk nuk plotėson pikėn 3 tė Kapacitetit Teknik, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, DST.
  - Operatori ekonomik “Zdravo” shpk nuk plotėson pikėn 5 tė Kapacitetit Teknik, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, DST .
  - Operatori ekonomik “Zdravo” shpk ka deklaruar dy inxhinierė elektrikė pėrkatėsisht me iniciale A.D dhe A.A pėr tė cilėt nuk ka paraqitur Librezė Pune.
  - Operatori ekonomik “Zdravo” shpk nuk plotėson pikėn 7 tė Kapacitetit Teknik, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, DST.
  - Operatori ekonomik “Zdravo” shpk nuk ka deklaruar nė shtojcėn 10 mjetin gazogjen.
  - Operatori ekonomik “Zdravo” shpk nuk ka deklaruar nė shtojcėn 10 mjetin elektrosaldatriēe.

  3. Operatori ekonomik “Kacdedja” shpk :
  - Operatori ekonomik “Kacdedja” shpk nuk plotėson pikėn 7 tė Kapacitetit Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: “Operatori ekonomik duhet tė ketė tė punėsuar punonjės tė pajisur me dėshmi kualifikimi e sigurimit teknik, (tė vlefshme) lėshuar nga Inspektoriati Shtetėror Teknik dhe Industrial….” pasi pėr 2 punonjėsit hidraulik dėshmitė e sigurimit teknik tė rinovuara rezultojnė ne kategorinė I dhe jo Kategoria II e kėrkuar.
  - Operatori ekonomik “Kacdedja” shpk nuk plotėson pikėn 8 tė Kapacitetit Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: “Operatori ekonomik duhet tė ketė tė punėsuar minimumi 3 (tre) punonjės tė pajisur me dėshmi kualifikimi profesional pėr kopshtari, te leshuar nga institucione te autorizuara dhe te figurojne ne listėpagesat e shoqėrisė” pasi pėr 3 punonjėsit kopshtaė ėshtė paraqitur dėshmi kualifikimi e sigurimit teknik pėr punonjėsit qė punojnė me impiantet, pajisjet dhe instalimet elektrike dhe jo dėshmi kualifikimi profesional pėr kopshtari, te leshuar nga institucione te autorizuara.
  - Operatori ekonomik “Kacdedja” shpk nuk plotėson pikėn 15 tė Kapacitetit Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: “Dėshmi pėr mjetet e pajisjet teknike, qė ka nė dispozicion apo mund ti vihen nė dispozicion operatorit ekonomik, qė nevojiten pėr ekzekutim in e kontratė (Shtojca 10)” pasi asnjė nga kamionėt nuk plotėson kapacitetin e kėrkuar 10-15 ton, kamioni me targė AA521JF me kapacitet 7, 3 ton dhe kamioni me targė TR6607R me kapacitet 8,8 ton.

  4. Operatori ekonomik “Shamo Konstruksion” shpk.
  - Operatori ekonomik “Shamo Konstruksion ” shpk Operatori ekonomik nuk ploteson piken 5 tek kriteret e vecanta : “Operatoret ekonomik duhet te kene te punesuar staf teknik per kryerjen e te gjithave punimeve te vertetuar me kontrate pune te vlefshme....” pasi pėr Inxhinierin elektrik nuk ėshtė paraqitur libreza e punes.
  - Operatori ekonomik “Shamo Konstruksion” shpk nuk plotėson pikėn 8 tė Kapacitetit Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: “Operatori ekonomik duhet tė ketė tė punėsuar minimumi 3 (tre) punonjės tė pajisur me dėshmi kualifikimi profesional pėr kopshtari, te leshuar nga institucione te autorizuara dhe te figurojne ne listėpagesat e shoqėrisė” pasi per punonjesit kopshtar nuk ėshtė paraqitur dėshmi kualifikimi profesional pėr kopshtari.

  5. Operatori ekonomik “Leon Konstruksion” shpk :
  -Operatori ekonomik ”Leon Konstruksion” shpk nuk plotėson pikėn 7 tė Kapacitetit Teknik, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, DST, ku citohet se: ”Operatori ekonomik duhet tė ketė tė punėsuar punonjės tė pajisur me dėshmi kualifikimi e sigurimit teknik, (tė vlefshme) lėshuar nga Inspektoriati Shtetėror Teknik dhe Industrial apo nga subjekte juridike private tė akredituara pėr ēertifikimin e punonjėsve si mė poshtė:2 (dy) punonjės hidraulik (Kategoria II),2 (dy) punonjės elektriēist (Kategoria II), 2 (dy) punonjės pllakashtrues (Kategoria I), pasi pėr punonjėsit e kėrkuar rezulton se jane deklaruar dy punonjės hidraulikė, ku pėr punonjėsin me iniciale E.M ėshtė paraqitur vetėm njė dėshmi kualifikimi, ēka bie nė kundėrshtim me pėrcaktimin e DST, ku citohet se:” Pėr punonjėsit e mėsipėrm duhet tė paraqitet kontrata e punės e vlefshme; diplomė pėrkatėse, deshmite e kualifikimit te sigurimit teknik (tė vlefshme), si dhe te figurojne ne listpagesat e shoqėrisė pėr tė paktėn 3 (tre) muajt e fundit”.
  -Operatori ekonomik ”Leon Konstruksion” shpk ka deklaruar katėr punonjės pllakashtrues.
  -Operatori ekonomik ”Leon Konstruksion” shpk nuk plotėson pikėn 15 tė Kapacitetit Teknik, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, DST: ” Dėshmi pėr mjetet e pajisjet teknike, qė ka nė dispozicion apo mund ti vihen nė dispozicion operatorit ekonomik, qė nevojiten pėr ekzekutim in e kontratė (Shtojca 10), pėr mjetin autovinē , pasi per mjetin autovinē me targė GR1705B polica e sigurimit ėshtė e pavlefshėm, pasi afati i vlefshmėrisė ka pėrfunduar me datė 19.05.2019.

  6. Operatori ekonomik “Senka” shpk :
  -Operatori ekonomik “Senka” shpk nuk plotėson pikėn 1 tė kritereve tė pėrgjithshme tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: “Kėto kritere duhet tė plotėsohen me dorėzimin e vetėdeklaratės me shkrim tė subjektit, nė ditėn e hapjes sė ofertės, sipas Shtojcės 8” pasi kjo deklaratė nuk ėshtė paraqitur sipas formatit tė pėrcaktuar nė DST.
  -Operatori ekonomik “Senka” shpk nuk plotėson gėrmėn “f” tė pikės 15 tė kapacitetit teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: “Makineritė e mėsipėrme nuk janė tė angazhuara nė kontrata tė tjera dhe nuk jane te deklaruara ne procedurat te shpallura fitues nga autoriteti kontraktor, Bashkia Tirane. (Deklaratė nga administratori i shoqėrisė ofertuese ku te deklarohet dhe vendndodhja e mjeteve ne pronesi ose me qera me qellim verifikimi)” pasi Nuk ėshtė paraqitur Deklaratė nga administratori i shoqėrisė ofertuese ku te deklarohet dhe vendndodhja e mjeteve ne pronesi ose me qera me qellim verifikimi.
  -Operatori ekonomik “Senka” shpk nuk plotėson pikėn 15 tė Kapacitetit Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: “Dėshmi pėr mjetet e pajisjet teknike, qė ka nė dispozicion apo mund ti vihen nė dispozicion operatorit ekonomik, qė nevojiten pėr ekzekutim in e kontratė (Shtojca 10)” pasi Shtojca 10 ėshtė paraqitur pėr njė objekt tjetėr dhe jo pėr objektin konkret tė prokurimit.
  -Operatori ekonomik “Senka” shpk nuk plotėson pikėn 7 tė Kapacitetit Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit.

  7. Operatori ekonomik “Kupa” shpk :
  - Operatori ekonomik “Kupa” shpk nuk plotėson pikėn 15 tė Kapacitetit Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: “Dėshmi pėr mjetet e pajisjet teknike, qė ka nė dispozicion apo mund ti vihen nė dispozicion operatorit ekonomik, qė nevojiten pėr ekzekutim in e kontratė (Shtojca 10)” pasi ne shtojcen dhjetė ėshtė deklaruar vetėm njė kamion me kapacitet mbajtės 5-10 ton nga dy tė kėrkuar.
  -Operatori ekonomik “Kupa” shpk nuk plotėson pikėn 8 tė Kapacitetit Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: “Operatori ekonomik duhet tė ketė tė punėsuar minimumi 3 (tre) punonjės tė pajisur me dėshmi kualifikimi profesional pėr kopshtari, te leshuar nga institucione te autorizuara dhe te figurojne ne listėpagesat e shoqėrisė” pasi nuk ėshtė paraqitur dokumentacion pėr kopshtar me dėshmi kualifikimi profesional pėr kopshtari, te leshuar nga institucione te autorizuara.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit Nr.26 - Dt.01-07-2019
  Lidhja e Kontratės Nr.28 - Dt.15-07-2019
  Projekti Elektrik

  Projekti Hidro

  Grafik Punimesh
  Projekti

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data