Open Procurement Albania

Rikonstruksion rrjet kanalizimi ne Rrugen e Elbasanit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Objekti i Tenderit Rikonstruksion rrjet kanalizimi ne Rrugen e Elbasanit
Nr. Reference REF-22818-05-20-2019
Vlera / Fondi Limit 195 898 533,60
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 21-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 21-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 21-06-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues G.P.G Company
Alba-Construksion
AGI KONS” SH.P.K. & “BE-IS”shpk
Pepa Group” shpk & “Junik” shpk
4 AM
ALKO IMPEX GENERAL CONSTRUCTION” SH.P.K. & “2T
Salillari
Operator Ekonomik Kontraktues
 • G.P.G. COMPANY SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 155 107 113,00
  Data e shpalljes sė fituesit 17-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 186128535.6
  Data e lidhjes sė kontratės 29-07-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 4 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Oferta e paraqitur nga Bashkimi i Operatoreve Ekonomik ”Pepa Group” shpk & ”Junik” shpk :
  NUk ploteson kriterin e evndosur ne DST per paraqitjen e puneve te ngjashme.
  “Pepa Group” shpk nuk disponon numrin e duhur te punonjėsve ne baze te perqindjes se percaktuar ne Marreveshjen kuader.
  Pra sa mė sipėr Shoqėria “Pepa Group” shpk nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket personelit tė nevojshėm pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.
  Dokumentacioni i paraqitur nga Bashkimi I Operatoreve Ekonomik “ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.

  2. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik ”Alba-Construksion” shpk:
  Operatori ekonomik ” Alba-Construksion” shpk nuk ka paraqitur shtojcen 1 (Formulari i Ofertės Ekonomike), te kerkuara ne shtojcen 12 te DT.Pėr rrjedhojė dokumentacioni i paraqitur nga operatori ekonomik lidhur me shtojcat ėshtė i paplotė, rrjedhimisht i pavlefshėm.
  Dokumentacioni i paraqitur nga Bashkimi I Operatoreve Ekonomik “ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional .

  3. Oferta e paraqitur nga BOE “AGI KONS” SH.P.K. & “BE-IS” shpk :
  Bashkimi i operatorėve ekonomik nuk e pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nga autoriteti kontraktor nė dokumentat e tenderit pėr :
  - Paraqitjen e 4 kamionave me kapacitet mbajtės min.5 ton dhe max 10 ton pasi nga 4 kamiona tė kėrkuar, shoqėria ka paraqitur me dokumentacion tė rregullt nė pėrmbushje tė kėtij kriteri dy kamiona.
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10 ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe professional.

  4. Oferta e paraqitur nga BOE “ALKO IMPEX GENERAL CONSTRUCTION” SH.P.K. & “2T” shpk :
  Bashkimi i operatorėve ekonomik nuk e pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nga autoriteti kontraktor nė dokumentat e tenderit pėr :
  - Paraqitjen e 4 kamioncinave me kapacitet mbajtės min.1.5 ton dhe max 2 ton pasi nga 4 kamioncina tė kėrkuar, shoqėria ka paraqitur me dokumentacion tė rregullt nė pėrmbushje tė kėtij kriteri 3 kamioncina.
  - Paraqitjen e 4 kamionave me kapacitet mbajtės min.12 ton dhe max 17 ton pasi nga 4 kamiona tė kėrkuar, shoqėria ka paraqitur me dokumentacion tė rregullt nė pėrmbushje tė kėtij kriteri 1 kamion.
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10 ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe professional.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.32 - Dt.13-08-2019
  Planimetri e pergjithshme .

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data