Open Procurement Albania

Vrojtimi dhe sinjalizimi me kamera, sistem alarmi dhe akses kontrolli per vitin 2019.

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Pogradec
Institucioni Prokurues Bashkia Pogradec
Objekti i Tenderit Vrojtimi dhe sinjalizimi me kamera, sistem alarmi dhe akses kontrolli per vitin 2019.
Nr. Reference REF-24153-05-28-2019
Vlera / Fondi Limit 4 166 500,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 29-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 21-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 29-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues IRAL SHPK & SHKELQIMI 07 SHPK
XPERT SYSTEMS
EUROGJICI - SECURRITY
S.A.S (Special Albania Security)
Operator Ekonomik Kontraktues
 • IRAL shrsf - SHKELQIMI 07
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 950 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 05-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 4740000
  Data e lidhjes sė kontratės 08-07-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 30 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. XPERT SYSTEMS SHPK:
  • Operatori ekonomik XPERT SYSTEMS SHPK, nuk ploteson kriterin 2.3.1 Pėrvojė e suksesshme nė ekzekutimin e tė paktėn: a-Nė lidhje me pėrvojėn e mėparėshme tė ofertuesit, kėrkohet dėshmi pėr shėrbime tė sė njėjtės natyre nė njė vlerė 40% tė fondit limit pa tvsh pėr tė cilin konkurrohet, tė realizuara brenda tri vitet e fundit duke marre per reference daten e hapjes se ofertave ose Kontrata tė ngjashme me shėrbime tė sė njėjtės natyrė ku vlera totale e realizuar brenda tri viteve te fundit, duke marre per reference daten e hapjes se ofertave, tė jetė tė paktėn sa dyfishi i fondit limit pa TVSH,.
  • Nuk ka paraqitur kopje tė bilanceve tė tre viteve tė fundit (2016, 2017, 2018), cka eshte ne kundershtim me kriterin "2.2.2 Operatori Ekonomik duhet tė ketė njė aktivitet pozitiv tė qėndrueshėm gjatė tre viteve tė fundit (Maj 2016 - Maj 2019). Pėr tė vėrtetuar plotėsimin e kėtij kushti Operatori Ekonomik duhet tė paraqese kopje tė bilanceve tė tre viteve tė fundit (2016, 2017, 2018), tė paraqitur pranė autoritetit pėrkatėse, tė konfirmuara nga ky autoritet". •
  • Nuk ka paraqitur vertetimin leshuar nga administrata tatimore ose instituti i sigurimeve shoqerore ku te specifikohet numri i punonjesve per cdo muaj per periudhen e lartpermendur, cka vjen ne kundershtim me kriterin 2.3.2 te DST.

  2. EUROGJICI - SECURRITY SHPK:
  Nuk ka paraqitur asnje dokument ne permbushje te kritereve te DST.

  3. S.A.S (Special Albania Security) SHPK:
  Nuk ka paraqitur asnje dokument ne permbushje te kritereve te DST.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.28 - Dt.15-07-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data