Open Procurement Albania

Rikonstruksion i Eko Kampit Shegan dhe Pandus per personat me aftesi te kufizuara ne godinen e Njesise Administrative Kelmend

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Malėsi e Madhe
Institucioni Prokurues Bashkia Malesi e Madhe
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i Eko Kampit Shegan dhe Pandus per personat me aftesi te kufizuara ne godinen e Njesise Administrative Kelmend
Nr. Reference REF-31511-07-25-2019
Vlera / Fondi Limit 7 593 518,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 26-07-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 05-08-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 05-08-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues MICULI SHPK & NIKA SHPK
Shendelli SHPK
Sark SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MICULI SHPK - NIKA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 7 499 030,00
  Data e shpalljes sė fituesit 03-10-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 8998836
  Data e lidhjes sė kontratės 25-10-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 30 dite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Kthyer pergjigje me date 19.09.2019.
  Jane skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Shendelli SH.P.K.:
  • Firma " SHENDELLI " Sh.p.k nuk ka paraqitur Marangoz te certifikuar nga njė organ i akredituar ēertifikues personeli (Trup Certifikues).
  • Nuk ka paraqitur Vėrtetim qė nuk ka detyrim te cfaredo natyre ndaj Bashkisė Malėsi e Madhe. Nė rast tė bashkimit tė operatorėve, kėtė vėrtetim duhet ta paraqesė secili prej anėtarėve tė bashkimit tė operatorėve.
  • Per Automjetin me targe AEMT 91 ka skaduar ēertifikata e kontrollit teknik me date 29.06.2019
  • Per Automjetin me targe AA674 JC ka skaduar ēertifikata e kontrollit teknik me date 24.06.2019
  • Per Automjetin me targe SR 4937 B ka skaduar ēertifikata e kontrollit teknik me date 29.06.2019

  2. Sark SH.P.K.:
  • Firma "SARK" Sh.p.k nuk ka paraqitur Hidraulik dhe Hekurkthyes te certifikuar nga njė organ i akredituar ēertifikues personeli (Trup Certifikues) .
  • Per punonjesin teknik ndertimi nuk ka paraqitur e dokumentin qe verteton kualifikimin (deftese dhe/ose diplome).
  • Nuk ka paraqitur Vėrtetim qė nuk ka detyrim te cfaredo natyre ndaj Bashkisė Malėsi e Madhe. Nė rast tė bashkimit tė operatorėve, kėtė vėrtetim duhet ta paraqesė secili prej anėtarėve tė bashkimit tė operatorėve.
  • Nuk ka paraqitur Vėrtetim tė lėshuar nga Administrata Tatimore, ku tė specifikohet numri i punonjėsve pėr secilin muaj per periudhen perkatese;
  • Formulari i Vleresimit per kontraten e ngjashme me Drejtorine e Sherbimit Spitalore Kukes eshte eshte pa firme dhe pa vule.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.44 - Dt.04-11-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data