Open Procurement Albania

Zgjatim i rrjeteve K.U.Z, K.U.B dhe Ujesjellesi i rruges "Zef Kakarriqi pergjate rruges "Mirash Ivanaj

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Shkodėr
Institucioni Prokurues Bashkia Shkoder
Objekti i Tenderit Zgjatim i rrjeteve K.U.Z, K.U.B dhe Ujesjellesi i rruges "Zef Kakarriqi pergjate rruges "Mirash Ivanaj
Nr. Reference REF-34287-08-26-2019
Vlera / Fondi Limit 3 257 482,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 27-08-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 06-09-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 06-09-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Sark
Shendelli
PE - VLA – KU
Operator Ekonomik Kontraktues
 • PE-VLA-KU SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 170 741,00
  Data e shpalljes sė fituesit 03-10-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3804889
  Data e lidhjes sė kontratės 18-10-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 30 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Me shkresen nr.15492 prot date 13.09.2019 protokolluar prane Autoritetit Kontraktor Bashkia Shkoder ka paraqitur formularin e ankeses per prokurimin ne lidhje me vendimin e KVO , operatori ekonomik ”Shendelli“ sh.p.k
  Me shkresen nr.15492/1 prot date 16.09.2019 iu kthye pergjigje operatorit ekonomik ” Shendelli” sh.p.k duke mos marre ne konsiderate pretendimet e tij dhe duke e refuzuar ate.
  Me shkresen nr.15349 prot date 11.09.2019 protokolluar prane Autoritetit Kontraktor Bashkia Shkoder ka paraqitur formularin e ankeses per prokurimin ne lidhje me vendimin e KVO , operatori ekonomik ”Sark“ sh.p.k
  Me shkresen nr.15349/1 prot date 15.09.2019 iu kthye pergjigje operatorit ekonomik ” Sark” sh.p.k duke mos marre ne konsiderate pretendimet e tij dhe duke e refuzuar ate.
  Eshte respektuar afati 10 ditor i ankimimit prane KPP .
  Ka ofertues te skualifikuar.

  1. U skualifikua operatori ekonomik”Sark”sh.p.k. per keto arsye:
  -Shtojca per kontratat ne process nuk eshte plotesuar sakte pasi mungon kontrata me Bashkine Divjake”Blerje tubo betoni”.
  -Nuk keni paraqitur dokumentacion se dispononi autobitumatrice dhe autobot uji por keni paraqitur bot uji dhe bot bitumatrice
  -Kontrata e mjeteve me sh
  oqerine Emxh sh.p.k nuk eshte e noterizuar sipas percaktimeve ne DST

  2. U skualifikua operatori ekonomik” Shendelli”sh.p.k. per keto arsye:
  -Shtojca per kontratat ne process nuk eshte plotesuar sakte pasi mungon kontrata me Keshillin e Qarkut Lezhe ”Rikonstruksion stadiumi Lezhe”.
  -Autoboti I ujit me targa AA926 VR nuk eshte paraqitur tek shtojca e mjeteve ne dispozicion
  -Nuk keni paraqitur dokumentacion se dispononi autobitumatrice
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.43 - Dt.28-10-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data