Open Procurement Albania

Sherbim i ruajtjes dhe sigurise fizike me roje private i objekteve te shoqerise. Marreveshje Kuader me nje operator ekonomik, ku te gjitha kushtet jane te percaktuara me afat 12 muaj.

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Lushnje
Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Lushnje
Objekti i Tenderit Sherbim i ruajtjes dhe sigurise fizike me roje private i objekteve te shoqerise. Marreveshje Kuader me nje operator ekonomik, ku te gjitha kushtet jane te percaktuara me afat 12 muaj.
Nr. Reference REF-35437-09-10-2019
Vlera / Fondi Limit 19 022 172,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 11-09-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 04-10-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 04-10-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues MYRTO SECURITY
NAZERI – 2000
GOGA & “BUZI 2010
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MYRTO SECURITY
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 17767252.4
  Data e shpalljes sė fituesit 31-10-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Operatori ekonomik “Nazeri 2010” Sh.p.k :
  Nė ofertėn e paraqitur nė daten 05.10.2019 nė orėn 15:33, ėshtė dhėnė oferta ekonomike me vlerėn 17 767 252.4 lekė pa tvsh dhe nė ofertėn e paraqitur nė datėn 10.10.2019 nė orėn 09:33 ėshtė dhėnė oferta ekonomike me vlerėn 19 022 172 lekė pa tvsh.
  Per sa me sipėr, referuar Vendimit nr. 914 date 29.12.2014 (i ndryshuar) , nenin 63, pika 3, ku citohet:“Operatori ekonomik duhet tė paraqes vetėm njė ofertė, me pėrjashtim tė rasteve kur kėrkohet ofertė alternative”, pėr kėtė arsye operatori ekonomik “Nazeri 2000” skualifikohet.

  2. Bashkimi i OE “GOGA” Sh.p.k dhe “BUZI 2010” Sh.p.k:
  Referuar ofertės sė paraqitur nga operatori ekonomik “GOGA” sh.p.k, ėshtė bėrė gabim nė pėrllogaritjen e fondit pasi ėshtė ulur nė vlerė pėrtej detyrimeve financiare qė pėrcakton legjislacioni nė fuqi. Konkretisht ėshte paraqitur oferta 17.167.252.4 lekė pa tvsh.
  Referuar Vendimit nr 914, datė 29.12.2014 (i ndryshuar) neni 66 per shqyrtimin dhe vlersimin e ofertave, neni 4, citon: “Ofertat e kualifikuara verifikohen nėse kanė apo jo gabime aritmetike. Nėse ofertat rezultojnė me gabime aritmetike korrigjohen nė mėnyrėn e mėposhtme: - Nėse ka ndonjė mospėrputhje, ndėrmjet ēmimit pėr njėsi dhe ēmimit total, qė del nga shumėzimi i ēmimit tė njėsisė me sasinė, ēmimi i njėsisė mbizotėron dhe ēmimi total korrigjohet nė bazė tė tij. Ofertat me gabime aritmetike refuzohen, kur shumat absolute tė tė gjitha korrigjimeve janė mė tė larta ose mė tė ulėta se 2% e vlerės sė ofertės ekonomike tė ofruar. - Nėse ka ndonjė mospėrputhje ndėrmjet fjalėve dhe shifrave, mbizotėron shuma nė fjalė. Ofertat me gabime aritmetike refuzohen, kur shumat absolute tė tė gjitha korrigjimeve janė mė shumė se ± 2% e vlerės sė ofertės ekonomike tė ofruar”.
  2) Faturat e paraqitura nga operatori operatori “GOGA” sh.p.k janė pa firmėn e blerėsit, gjė e cila nuk vėrteton veprimin e ndėrsjelltė midis dy palėve. Sa mė sipėr nuk plotėsohet kriteri sipas DST - Kapacitetet Teknike, pika 1 e cila citon: Nė rastin e pėrvojės sė mėparshme tė realizuar me sektorin privat si dėshmi pranohen vetėm fatura tatimore tė shitjes, ku tė shėnohen datat, shumat, dhe shėrbimet e realizuara”.
  Operatori ekonomik “BUZI 2010” Sh.p.k ka paraqitur “Listepagesat e Kontributeve te Sigurimeve Shoqėrore dhe Tatimit mbi tė Ardhurat nga Punėsimi” nė tė cilėn vėren disa mangėsi. Konkretisht vėrehet qe punonjėsit e shėrbimit paguhen me pagėn minimale ndryshe nga sa e permban ligji per Ruajtjen me Roje Private.
  Nisur nga kerkesat e DST - Pika 3 “Operatori Ekonomik duhet te paraqes Vertetim Performance nga Drejtorite Vendore te Policise ku ndodhen objektet ku do te kryhet sherbimi, leshuar brenda 3 (tre) muajve, nga data e hapjes se ofertave, ku te jepet informacioni si me poshte: Gėrma c. Tė ketė grupe tė gatshme punonjėsish pėr verifikim tė sinjaleve tė alarmit”. Nga dokumentat e paraqitura Vertetim pėr performancėn e subjekteve nga Drejtoria Vendore e Policisė, subjekti ”Buzi 2010” sh.p.k nuk ka tė paraqitur si shėrbim Ruajtjen e objekteve nė mėnyrė elektronike gjė qė nėnkupton qė nuk ka as sallė kontrolli.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Qeverisja Vendore Lushnje REF-35437-09-10-2019
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data