Open Procurement Albania

Projekte per permiresimin e kushteve te banimit per komunitete te pafavorizuara ( Rikonstruksion) Bashkia Vau Dejes

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Vau i Dejës
Institucioni Prokurues Bashkia Vau Dejes
Objekti i Tenderit Projekte per permiresimin e kushteve te banimit per komunitete te pafavorizuara ( Rikonstruksion) Bashkia Vau Dejes
Nr. Reference REF-35754-09-12-2019
Vlera / Fondi Limit 14 648 445,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 18-09-2019
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 18-10-2019
Data e mbajtjes se tenderit 18-10-2019
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues Mandi 1 Shpk & Sterkaj Shpk
SHPRESA-AL Shpk
B-93 Shpk & Arkonstudio Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Shpresa-Al SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 13 902 068,00
  Data e shpalljes se fituesit 26-12-2019
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 16682482
  Data e lidhjes se kontrates 26-12-2019
  Kohezgjatja e kontrates 45 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marre pergjigje me vendimin nr 804/2019, date 24.12.2019, te Komisionit te Prokurimit Publik.
  Është skualifikuar :
  1. B-93 Shpk & Arkonstudio Shpk
  Nuk permbush:
  a. Kriteret sipas DST për kapacitetin ekonomik dhe financiar , pika 2.2 ( paragrafi 5).
  b. Kapacitetin teknik, pika 2.3.2.
  c. Kapacitetin teknik, pika 2.3.3.

  2. Mandi 1 Shpk & Sterkaj Shpk

  Nuk permbush kriteret sipas DST:
  a. Për kapacitetin ekonomik dhe financiar , pika 2.2 ( paragrafi 3).
  b. Për kapacitetin ekonomik dhe financiar , pika 2.2 ( paragrafi 5).
  c. KRITERET E VEÇANTA TË KUALIFIKIMIT , gërma e) Deklaratë mbi disponueshmërine e mjeteve sipas Shtojcës 10.
  d. Kapaciteti teknik, pika 2.3.
  e. Kapacitetin teknik, pika 2.3.2.
  f.Kapaciteti teknik, pika 2.3.3.

  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.1 - Dt.13-01-2020
  Projekti

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data