Open Procurement Albania

Projekte per permiresimin e kushteve te banimit per komunitete te pafavorizuara ( Rikonstruksion) Bashkia Vau Dejes

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Vau i Dejės
Institucioni Prokurues Bashkia Vau Dejes
Objekti i Tenderit Projekte per permiresimin e kushteve te banimit per komunitete te pafavorizuara ( Rikonstruksion) Bashkia Vau Dejes
Nr. Reference REF-35754-09-12-2019
Vlera / Fondi Limit 14 648 445,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 18-09-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 18-10-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 18-10-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Mandi 1 Shpk & Sterkaj Shpk
SHPRESA-AL Shpk
B-93 Shpk & Arkonstudio Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Shpresa-Al SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 13 902 068,00
  Data e shpalljes sė fituesit 26-12-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 16682482
  Data e lidhjes sė kontratės 26-12-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 45 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marre pergjigje me vendimin nr 804/2019, date 24.12.2019, te Komisionit te Prokurimit Publik.
  Ėshtė skualifikuar :
  1. B-93 Shpk & Arkonstudio Shpk
  Nuk permbush:
  a. Kriteret sipas DST pėr kapacitetin ekonomik dhe financiar , pika 2.2 ( paragrafi 5).
  b. Kapacitetin teknik, pika 2.3.2.
  c. Kapacitetin teknik, pika 2.3.3.

  2. Mandi 1 Shpk & Sterkaj Shpk

  Nuk permbush kriteret sipas DST:
  a. Pėr kapacitetin ekonomik dhe financiar , pika 2.2 ( paragrafi 3).
  b. Pėr kapacitetin ekonomik dhe financiar , pika 2.2 ( paragrafi 5).
  c. KRITERET E VEĒANTA TĖ KUALIFIKIMIT , gėrma e) Deklaratė mbi disponueshmėrine e mjeteve sipas Shtojcės 10.
  d. Kapaciteti teknik, pika 2.3.
  e. Kapacitetin teknik, pika 2.3.2.
  f.Kapaciteti teknik, pika 2.3.3.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.1 - Dt.13-01-2020
  Projekti

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data