Open Procurement Albania

Blerje dokumentacioni, per Bashkine e Tiranes, per vitin 2019.

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues Bashkia Tirane
Objekti i Tenderit Blerje dokumentacioni, per Bashkine e Tiranes, per vitin 2019.
Nr. Reference REF-38023-10-02-2019
Vlera / Fondi Limit 2 500 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 03-10-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 14-10-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 14-10-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Albdesign PSP Shpk
Kristalina KH Shpk
G&L Print Shpk
Inpress Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Albdesign PSP
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 923 584,00
  Data e shpalljes sė fituesit 14-01-2020
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2308300.8
  Data e lidhjes sė kontratės 03-02-2020
  Kohėzgjatja e kontratės Operatori ekonomik fitues duhet tė lėvrojė mallin nga lidhja e kontratės deri nė fund tė vitit 2019
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Gjate afatit ligjor per pritjen e ankesave nga shoqerite pjesemarrese ne tender, prane Autoritetit Kontraktor, Bashkia Tirane, eshte paraqitur ankese nga operatori ekonomik “Inpress” shpk ne date 16.12.2019 te ciles Autoriteti Kontraktor i ka kthyer pergjigje ne date 23.12.2019 ne rruge elektronike dhe me poste, shoqerise ankimuese.

  Jane s’kualifikuar ofertuesit e meposhtem:
  1. Operatori ekonomik “G&L Print” shpk
  Perkatesisht per arsyet e meposhtme:
  Nga verifikimi i bere dokumentacionit te paraqitur nga operatori ekonomik u konstatua se: a. Operatori ekonomik G&L Print ka paraqitur bilancin per vitin 2017 dhe 2018 te pakonfirmuar nga Tatimet te vulosura dhe firmosura vetem nga operatori ekonomik “G &L Print” shpk duke rene ne kundershtim me kriterin e percaktuar ne piken 2.2 germa (b) te kritereve te vecanta per kualifikim rubrika “kapaciteti ekonomik dhe financiar” pika 2.2 “Kapaciteti ekonomik dhe financiar”, germa (b), ku citohet se: Ofertuesi i mundshem ekonomik duhet te paraqese: ”Kopje te vertetuara te bilanceve te dy viteve te fundit (2017, 2018) nga data e zhvillimit te tenderit te paraqitur prane autoriteteve perkatese, te konfirmuara nga ky autoritet”;
  b. Operatori ekonomik nuk ka paraqitur deklarate per permbushjen e specifikimeve teknike sipas shtojces 7 duke rene ne kundershtim me kriteret e vecanta per kualifikim pika 2/1 germa (d) pjese perberese e dokumentave standarte te tenderit.
  c. Operatori ekonomik sa me siper cituar nuk ka paraqitur deklarate sipas se ciles operatori i shpallur fitues do te realizoje printimet pasi te jete konsultuar me AK diuke rene ne kundershtim me percaktimin e bere ne piken 2.3.3 te kritereve te vecanta per kualifikim pjese perberese e dokumentave standarte te tenderit.
  d. Operatori ekonomik sa me siper cituar nuk ka paraqitur deklarate per marrjen persiper te transportit te mallit prane magazines se AK-se duke rene ne kundershtim me kriteret vecanta per kualifikim pjese perberese e dokumentave standarte te tenderit, pika 2.3 e Kapacitetit Teknik, nenpika 2.3.4.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.05 - Dt.10-02-2020

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data