Open Procurement Albania

Blerje klori per nevoja te institucionit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Rrogozhinė
Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Rrogozhine
Objekti i Tenderit Blerje klori per nevoja te institucionit
Nr. Reference REF-41606-10-30-2019
Vlera / Fondi Limit 2 500 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 31-10-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 12-11-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 12-11-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Albanian Distribution Chem
Sinani Trading Shpk & Atlantik 3 Shpk
Atlantik 3 Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Albania Distribution Chem
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 375 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 04-12-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2850000
  Data e lidhjes sė kontratės 03-12-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 43830
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasaur ankesa.
  Jane skualifikuar ofertuesit e meposhtem:
  1. Atlantik 3 Shpk per arsyet e meposhtme :
  a. Operatori ekonomik nuk ka paraqitur nje oferte te pavarur pasi ne te njejten procedure prokurimi ky operator ekonomik ka paraqitur nje oferte tjeter ekonomike duke qene se figuron anetar i bashkimit te operatoreve ekonomik me opearatorin ekonomik Sinani Trading me nr. J64103483H nipti dhe me vlere ekonomike 2 500 000 .Kjo oferte eshte bere ne baze te kontrates noteriale se bashkepunimit te dates 11.11.2019 me nr.4260 Rep dhe 1830 kol te lidhur ndermjet ketyre dy operatoreve.
  b. Ndersa ne deklaraten e dates 22.11.2019 ne piken 6 ai deklaron se ne paraqitjen e ofertes nuk eshte konsultuar ,komunikuar apo ka bere marreveshje me asnje konkurent tjeter fakt i cili bie ne kundershtim me oferten e paraqitur me siper ku ky ofertues eshte anetar i bashkimit te operatoreve ekonomik .
  2. B&O Sinani Trading Shpk dhe Atlantik 3 Shpk
  Bashkimi i Operatoreve Ekonomik nuk ka paraqitur nje oferte te pavarur pasi ne te njejten procedure anetari i bashkimit te operatoreve ekonomik Atlantik 3 me nr.K22218003V nipti ka paraqitur nje oferte me vlere tjeter ekonomike 2 187 500 .Kjo oferte bie ne kundershtim me oferten me vlere 2 500 000 e bere ne baze te kontrates noteriale se bashkepunimit dhe bashkimit te operatoreve te dates 11.11.2019 me nr.4260 Rep dhe 1830 kol te lidhur ndermjet ketyre dy operatoreve.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.49 - Dt.10-12-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data