Open Procurement Albania

Blerje dhe montim dyer per kapanonin ne Don Bosko

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues ECO Tirana
Objekti i Tenderit Blerje dhe montim dyer per kapanonin ne Don Bosko
Nr. Reference REF-41859-10-31-2019
Vlera / Fondi Limit 2 870 666,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 01-11-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 14-11-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 14-11-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues BE-SI Shpk
A.K.M Albanian Investment Group Shpk
Hysko Shpk
Hysi – 2F Shpk
Paera Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BE-IS SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 519 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 05-12-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3022800
  Data e lidhjes sė kontratės 16-12-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur Ankesa:
  Ka marre pergjigje ne date 22.11.2019.
  Perkatesisht per arsyet e meposhtme:
  1. PAERA sh.p.k
  Nuk ploteson kriterin 2.3.2. pasi nuk ka paraqitur kontrate dhe vertetim realizimi per furnizimet e ngjashme me institucionet shteterore Gjykata e rrethit Gjirokaster dhe nuk ka paraqitur vertetim realizimi per kontraten e paraqitur me Drejtorine e Sherbimit Spitalor Sarande. Vertetimi per xhiron e tre viteve te fundit nuk permban objektin e prokurimit te AK, por permban objektin e prokurimit te AK Universiteti Luigj Gurakuqi, Shkoder.
  2. AKM Albanian Investment Group sh.p.k
  Nuk ploteson kriterin e pergjithshem pika a nuk e ka ne qkr objektin e prokurimi, objekti i veprimtarise se shoqerise eshte jashte objektit te prokurimit, montime konstrujsione metalike, saldime, etj. Gjithashtu nuk ploteson kriterin 2.3.1 per furnizime te ngjashme me objektin e prokurimi. Ne dy faturat tatimore te paraqitura, vetem nje nga faturat me vleren 710.000 leke pa tvsh eshte blerje dhe montim, e njejte me objektin e prokurimit. Gjithsesi nga te dy faturat zeri FV konstruksione metalike te perbera (ton) me vlere 102.400 leke perben 8.9% te 40% te furnizimeve te ngjashme kerkuar nga AK. Vertetimi per xhiron e dy viteve te fundit nuk permban objektin e prokurimit te AK.
  3. Hysko sh.p.k
  Nuk ploteson kriterin 2.2.1 nuk ka paraqitur xhiro te dy viteve te fundit; nuk ploteson kriterin 2.2.2 pasi i ka bilancet te pakonfirmuara nga institucioni perkates dhe nuk ploteson kriterin 2.3.2 pasii nuk ka paraqitur deklaraten e kerkuar nga AK.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.52 - Dt.30-12-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data