Open Procurement Albania

Blerje karburanti per nevojat e Bashkise Divjake

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Divjakė
Institucioni Prokurues Bashkia Divjake
Objekti i Tenderit Blerje karburanti per nevojat e Bashkise Divjake
Nr. Reference REF-49006-02-04-2020
Vlera / Fondi Limit 21 425 424,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 05-02-2020
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 28-02-2020
Data e mbajtjes sė tenderit 28-02-2020
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues PETROL 06 Shpk
KAJO OIL Shpk
GEGA CENTER GKG Shpk & GENKLAUDIS SH.A.
Operator Ekonomik Kontraktues
 • PETROL 06 SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH Marzhi I fitimit 5.9 %
  Data e shpalljes sė fituesit 17-03-2020
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 9 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa .
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. “KAJO OIL” Shpk pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  a Nuk eshte paraqitur Shtojca 8 “Deklarate per permbushjen e kritereve te pergjithshme”, sic eshte kerkuar ne DST.
  b Nuk eshte paraqitur Deklarata sipas pikes 2.3.7 e) te Kapacitetit teknik “Deklarate per ofrimin e furnizimit me karburant me karta elektronike, te cilat do te jene pa skadence dhe te perdorshme dhe gjate vitit 2020 ne perputhje me Vendimin e Keshillit te Ministrave Nr.561 date 29.07.2016 “Per Standartizimin dhe disiplinimin e shpenzimeve te karburantit ne njesite e qeverisjes se pergjithshme”, sic eshte kerkuar ne DST.
  2. “GEGA CENTER GKG” Shpk & “GENKLAUDIS” SH.A pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  a Ne “Deklaraten per paraqitje oferte te pavarur” (Shtojca 2/1), te paraqitur nga shoqeria “GEGA CENTER GKG” Shpk, nuk eshte perzgjedhur alternativa e duhur, ne rastin e bashkimit te operatoreve ekonomike, pra nuk eshte plotesuar ne formen e duhur ligjore, sic eshte kerkuar ne DST.
  b Ne “Deklaraten per paraqitje oferte te pavarur” (Shtojca 2/1), te paraqitur nga shoqeria “GENKLAUDIS” SH.A, nuk eshte perzgjedhur alternativa e duhur, ne rastin e bashkimit te operatoreve ekonomike, pra nuk eshte plotesuar ne formen e duhur ligjore, sic eshte kerkuar ne DST.
  c Ne vertetimin qe konfirmon shlyerjen e te gjitha detyrimeve te maturuara te energjise elektrike te kontratave te energjise (OSHE), te paraqitur shoqeria “GEGA CENTER GKG” Shpk, nuk eshte paraqitur asnje dokument bashkangjitur, qe provon se keto detyrime te pashlyera, jane duke u ndjekur ne proces gjyqesor.
  . d Nuk eshte paraqitur vertetimi per shlyerjen e taksave vendore te parashikuara nga Pushteti Vendor per vitin 2018 dhe 2019 nga Bashkia Shkoder, ku shoqeria “GENKLAUDIS” SH.A, ka ushtruar aktivitetin e saj sipas ekstraktit te QKB, sic eshte kerkuar ne DST.
  e Nuk eshte paraqitur vertetimi per shlyerjen e taksave vendore te parashikuara nga Pushteti Vendor per vitin 2018 dhe 2019 nga Bashkia Kruje, ku shoqeria “GEGA CENTER GKG” Shpk, ka ushtruar aktivitetin e saj sipas ekstraktit te QKB, sic eshte kerkuar ne DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data