Open Procurement Albania

Restaurimi i objekteve tė pazarit Korēė, Loti2, ndodhet nė : Pazari i vjetėr i qytetit te Korēės - Burimi i Financimit : Fondi i Zhvillimit te Rajoneve.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Korēė
Institucioni Prokurues Bashkia Korēė
Objekti i Tenderit Restaurimi i objekteve tė pazarit Korēė, Loti2, ndodhet nė : Pazari i vjetėr i qytetit te Korēės - Burimi i Financimit : Fondi i Zhvillimit te Rajoneve.
Nr. Reference
Vlera / Fondi Limit 139 305 000,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 04-07-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 21-07-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 21-07-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues Ad-Star SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • AD-STAR SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 135 365 064,00
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.26 - Dt.04-07-2016
  Shpallja e Fituesit Nr.34 - Dt.29-08-2016
  Lidhja e Kontratės
  Vendim i Komitetit pėr Zhvillimin e Rajoneve nr. 10, datė 10.3.2016

  Vendim i Komitetit pėr Zhvillimin e Rajoneve nr. 1, datė 9.2.2017

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data