Open Procurement Albania

Rikonstruksion rrjet ujësjellësi në rrugën: “Aleksander Moisiu”.

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Objekti i Tenderit Rikonstruksion rrjet ujësjellësi në rrugën: “Aleksander Moisiu”.
Nr. Reference REF-72448-09-21-2020
Vlera / Fondi Limit 42 059 620,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 22-09-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 22-10-2020
Data e mbajtjes se tenderit 22-10-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 14
Operatore Konkurues “Euro-Alb sh.p.k”
” Ndregjoni sh.p.k” shpk
“V.A.S Konstruksion” SH.P.K & “SENKA”shpk
” L.T.E Konstruksion” shpk
“ Sterkaj” sh.p.k
“Sireta 2F ” sh.p.k
“Ina” shpk
“ERGI” shpk & “BE-IS ” shpk
“Arb-Trans 2010” shpk
“KUPA” shpk
“Agi Kons” shpk
“Liqeni VII” shpk
“BAMI” shpk
“Leon construction” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “V.A.S Konstruksion” SH.P.K - “SENKA”shpk
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 31,111,185
  Data e shpalljes se fituesit 19-11-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 3 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “Euro-Alb sh.p.k”, për këto arsye:
  - Nuk ka arritur të dëshmojë përmushjen e kriteri 12 të këkruar në kushtet e vecanta të kualifikimit.
  2. ” Ndregjoni sh.p.k” shpk, për këto arsye:
  - Nuk ka arritur të dëshmojë përmushjen e kriteri 2/1germa(a) të këkruar në kushtet e vecanta të kualifikimit.
  3. “ Sterkaj” sh.p.k, për këto arsye:
  - Nuk ka arritur të dëshmojë përmushjen e kriteri12 të këkruar në kushtet e vecanta të kualifikimit.
  4. “Sireta 2F ” sh.p.k, për këto arsye:
  - Nuk ka arritur të dëshmojë përmushjen e kriteri 10 dhe 12 të këkruar në kushtet e vecanta të kualifikimit.
  5. “Ina” shpk, për këto arsye:
  - Nuk ka arritur të dëshmojë përmushjen e kriteri 10 dhe 12 të këkruar në kushtet e vecanta të kualifikimit.
  6. “Arb-Trans 2010” shpk, për këto arsye:
  - Nuk ka arritur të dëshmojë përmushjen e kriteri 12 të këkruar në kushtet e vecanta të kualifikimit.
  7. “KUPA” shpk, për këto arsye:
  - Nuk ka arritur të dëshmojë përmushjen e kriteri 2..1 germa(f) të këkruar në kushtet e vecanta të kualifikimit.
  8. “Agi Kons” shpk, për këto arsye:
  - Nuk ka arritur të dëshmojë përmushjen e kriteri 12 të këkruar në kushtet e vecanta të kualifikimit.
  9. “Liqeni VII” shpk, për këto arsye:
  - Nuk ka arritur të dëshmojë përmushjen e kriteri 12 të këkruar në kushtet e vecanta të kualifikimit.
  10. “BAMI” shpk, për këto arsye:
  - Nuk ka arritur të dëshmojë përmushjen e kriteri 12 të këkruar në kushtet e vecanta të kualifikimit.
  11. “Leon construction” shpk, për këto arsye:
  - Nuk ka arritur të dëshmojë përmushjen e kriteri 2.1 dhe kriterit 12 të këkruar në kushtet e vecanta të kualifikimit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “SENKA”shpk viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “SENKA”shpk viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “SENKA”shpk viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “SENKA”shpk viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data