Open Procurement Albania

Rehabilitimi i sistemit ujitës, njësia administrative Gjepalaj

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Shijak
Institucioni Prokurues Bashkia Shijak
Objekti i Tenderit Rehabilitimi i sistemit ujitës, njësia administrative Gjepalaj
Nr. Reference REF-77861-11-06-2020
Vlera / Fondi Limit 12 151 101,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 09-11-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 09-12-2020
Data e mbajtjes se tenderit 09-12-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 9
Operatore Konkurues NIKA sh.p.k
L.T.E CONSTRUCTION sh.p.k
SIRETA 2F sh.p.k
COLOMBO sh.p.k
K.M.K sh.p.k
BOSHNJAKU.B sh.p.k
VËLLEZËRIT HYSA sh.p.k
SENKA sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Vellezerit Hysa
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 11,543,244
  Data e shpalljes se fituesit 19-02-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 151 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa. Është paraqitur nga operatori ekonomik NIKA sh.p.k me formularin e ankesës datë 11.02.2021 me prot.tonë nr.1030, date 15.02.2021, i cili me shkresen me prot.tonë nr.1030/2 datë 17.02.2021 ka hequr dorë nga ankesa e tij.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. NIKA sh.p.k, për këto arsye:
  - Mungojne 3 betonieret 500 litershe, mungojne 2 autoveteshkarkueset.
  2. L.T.E CONSTRUCTION sh.p.k, për këto arsye:
  - Mungon buldozieristi, shoqeruar me deshmine e aftesise profesional.
  3. SIRETA 2F sh.p.k , për këto arsye:
  - Nuk e ka ne fushen e veprimtarise objektin e prokurimit.
  4. COLOMBO sh.p.k, për këto arsye:
  - Mungojne 2 tokmak elektrik dhe 2 autoveteshkarkueset.
  5. Shëndelli sh.p.k, për këto arsye:
  - Nuk e ka ne fushen e veprimtarise objektin e prokurimit.
  6. K.M.K sh.p.k , për këto arsye:
  - Mungon autobitumatricja, ne vend te saj eshte paraqitur kamioncina me targa AA673EM.
  7. BOSHNJAKU.B sh.p.k, për këto arsye:
  - Mungojne disa nga mjetet dhe pajisjet si: tokmak elektrik, vibrator thellesie, gjenerator, gazogjen.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Vellezerit Hysa viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Vellezerit Hysa viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Vellezerit Hysa viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Vellezerit Hysa viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data