Open Procurement Albania

Blerje veshje të ndryshme pune për UKT sh.a

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Objekti i Tenderit Blerje veshje të ndryshme pune për UKT sh.a
Nr. Reference REF-79305-11-19-2020
Vlera / Fondi Limit 8 999 573,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 20-11-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 15-12-2020
Data e mbajtjes se tenderit 15-12-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues “Westec” sh.p.k
”Malbertex” sh.p.k
Gentian Sadiku
“Vojsava Zenelaj”
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Vojsava Zenelaj
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 7 992 520,00
  Data e shpalljes se fituesit 11-01-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa. Komisioni i Shqyrtimit të Ankesave pasi ka shqyrtuar ankesën e operatorit ekonomik Gentian Sadiku” ka konkluduar në mospranimin e ankesës të operatorit ekonomik Gentian Sadiku”. Ky konkluzion i është rekomanduar Titullarit të Autoritetit Kontraktor si dhe është vënë në dijeni Operatorëve Ekonomik “Gentian Sadiku” me ane të shkresës Nr. K-21101/1 datë 28.12.2020 (administruar në dosjen e prokurimit).
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “Westec” sh.p.k, për këto arsye:
  - nuk ka arritur të dëshmojë përmbushjen e pikës 3 të kushteve të veçanta të kualifikimit, si dhe përmbushjen e specifikimeve teknike të kërkuara nga AK.
  2. ”Malbertex” sh.p.k, për këto arsye:
  - nuk ka arritur të dëshmojë përmbushjen e pikës 2.3 të kushteve të vecanta të kualifikimit.
  3. Gentian Sadiku, për këto arsye:
  - nuk ka arritur të dëshmojë përmbushjen e pikës 2.3.2.2 të kushteve të veçanta të kualifikimit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data