Open Procurement Albania

Blerje materiale inerte

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Urë Vajgurore
Institucioni Prokurues Bashkia Ura Vajgurore
Objekti i Tenderit Blerje materiale inerte
Nr. Reference REF-88709-03-01-2021
Vlera / Fondi Limit 4 160 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 02-03-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 12-03-2021
Data e mbajtjes se tenderit 12-03-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 5
Operatore Konkurues ARDMIR SHPK
AKS shpk
SARK SHPK
“EURO – ALB” SHPK
GURI I BARDHË SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GURI I BARDHË shpk
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 3,955,000
  Data e shpalljes se fituesit 06-04-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates deri më 31/12/2021
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. ARDMIR SHPK, për këto arsye:
  - ka njoftuar tërheqjen nga procedura për shkak se është i angazhuar në punë të tjera.
  2. AKS shpk , për këto arsye:
  - mungon leja e lendëve plasese dhe nuk ka kariere te gurit gelqeror ne distancen jo me shume se 10 km nga Bashkia Ura Vajgurore
  3. SARK SHPK, për këto arsye:
  - mungon leja e lendve plasese dhe nuk ka kariere te gurit gelqeror ne distancen jo me shume se 10 km nga Bashkia Ura Vajgurore
  4. “EURO – ALB” SHPK, për këto arsye:
  - mungon kopja e kontrates se lidhur me shoqerinë e certifikuar per zgjidhjen softuere
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data