Open Procurement Albania

Blerje automjet për nevoja të Bashkisë Tropojë

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tropojë
Institucioni Prokurues Bashkia Tropojë
Objekti i Tenderit Blerje automjet për nevoja të Bashkisë Tropojë
Nr. Reference
Vlera / Fondi Limit 2 500 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 20-10-2015
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve
Data e mbajtjes se tenderit 22-10-2015
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Shpresa-Al SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 2 485 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 22-10-2015
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 2982000
  Data e lidhjes se kontrates 02-11-2015
  Kohezgjatja e kontrates 5 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.41-Dt.20-10-2015
  Shpallja e Fituesit Nr.44 -Dt.09-11-2015
  Lidhja e Kontrates Nr.44 -Dt.09-11-2015

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data